Kepler

Je pravda, že ryba a chleba se nikdy nepřejí?

Platí to i dobré hudbě?

Odpovědi
Rokio

Pokud jde o hudbu, tak to podle mě platí spíše o hudbě nadčasové (articifiální) a co se týče hudby líbivé (non-artificiální), tak zde je to sporné.

V případě, že se budeme bavit o jezení ryby a chleba, tak ta se dle mého názoru nepřejí, pokud se nejí denodenně.

EKSOT123

Některá jídla se člověku při přejedení zprotiví na několik let. Kupodivu chleba ne. Důvody asi budou prostě vysvěsvětlitelné, přesto to vnímám jako malinké znamení shůry.
O rybě jsem to neslyšel, ale jestli to rybáři říkají, tak asi vědí, o čem mluví. Ovšem záleží na okolnostech. Třeba když brácha řišel z vojny, nemohl se na sardinky v konzervách ani podívat, jak se mu zprotivily. Mě také stačí sardinky jednou za čas.
Hudba se podle mě může přejíst, ta opravdu dobrá, ale nijak dramaticky.

Mc Merkurion

… ne, je to nesmysl >>> osobně ryby nemusím, takže vylučuju … jinak se říká naopak: „… že i šunka se časem přejí“ …

aliendrone

No, ryby BEZ kostí můžu (filé, zavináče, matjesy, slanečky) s vyjímkou uzené makrely. Ale maso je MASO, co si budeme vykládat. ;) :D :D Chléb jsem poslední roky znovu začal konzumovat, ale až poté, co jsem „objevil“ Kabátův chléb popřípadě Radotínský chléb (oboje za 38Kč > 700–750g). To co se prodává v řetězcích se NEDÁ ŽRÁT!!! :(

S hudbou to je podobné – DOBRÁ hudba zůstane dobrou i po staletích (potvrzuje každý Bach, Mozart apod.) a lofasáci holt upadnou v zapomnění! ;) :D