Meggie2

Je pravda o tom, že starého psa novým kouskům nenaučíš?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni to pravda

Další odpovědi
annas

Otázka se po několikáté opakuje, mrkněte se na odpovědi

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-prislovi-stareho-psa-novym-kouskum-nenaucis

Další stránka otázek a odpovědí

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=star%C3%A9ho%20psa%­20novm%20kousk%C5%AF­m%20
--

"Toto úsloví se používá přeneseně o lidech. Ten, kdo v mládí nejedná čestně, těžko se ve stáří svých chyb zbavuje. Zlo zůstává, i když mění svou formu či podobu. Vlk se nestane beránkem, i ačkoliv to někdy déle trvá, než se prozradí

Starýho psa novým kouskům nenaučíš,, zpívá i Michal Tučný …

Se zvířaty mám jen málo zkušeností.I když jsem měla psa, který nenáviděl koně, zřejmě zažil něco špatného, bohužel, po celý svůj psí život na ně zuřivě štěkal.

Samozřejmě že na to slova se dá dívat různé .Z pohledu psychologického jsou vlastnosti člověka relativně stálé, ty se těžko mění. Lze ale změnit přístup k nim., tedy to, co v člověku probíhá, způsob myšlení, poznávací proces.

Např. návyk se nemění – je to zautomatizovaná činnost. . My sami se rozhodneme dále ho nepraktikovat, nebo nahradit jiným. Nemůžeme jednoduše zvyk vyhodit oknem, ale musíme se ho pomalu zbavovat krůček po krůčku tím, že změíme k němu přístup."

Voltaire

Nemyslím si, že je to univerzální pravda. Záleží, jak k tomu dotyčný přistupuje a má odvahu přijmout něco nového. Mohu si přihřát polívčičku? Zde moje otázka ohledně tohoto přísloví (odkaz ve zdroji).

Zdroj: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-nejaky-cesky-ekvivalent-k-prislovi-stareho-psa-novym-kouskum-nenaucis

Prostě já...

Určitě to není pravda.

paul1

Já jsem si to vyzkoušel na naší fence (kříženec bígla), také je už „v letech“. Naučil jsem ji celkem snadno panáčkovat a trochu chodit po zadních.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.