Mcafitko

Je podmíněný trest zapsán v rejstříku trestů? lze se po skončení podmínky hlásit k policii?

Ahoj, zajímalo by mne … když jsem měla podmínku na 1rok na 8měsíců odnětí svobody … a to za přečin výtržnictví a ublížení na zdraví … nebylo mi v té době ještě ani 21let … teď už mi podmínka skončila … Chci vědět, zda mám zápis v rejstříku trestů, protože jsem někde četla, že pokud jsem odsuzena podmíněně, tak po uplynutí podmínky se tento záznam maže … Jak to tedy vlastně je??? A je možnost, abych se mohla přihlásit k policii??? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
quentos

Podle zdroje je to s prvním dotazem tak, jak píšete – po uplynutí podmínky se tento záznam maže: http://www.trestni-rizeni.com/zod­povezene-otazky/vymazani-podmineneho-odsouzeni-z-rejstriku-trestu

Čistě teoreticky byste tedy měla po skončení podmínky být „trestně bezúhonná“ a v práci u policie by Vám nemělo nic bránit.

Další odpovědi
Robert_PM

Bohužel. Policie ČR požaduje k přijeté opis z Rejstříku trestů, a v něm se, na rozdíl od výpisu zobrazuje vše. Přijata s největší pravděpodobností nebudete.