LiborBauer

Pricetli mi trest ke stavajici podmince nebo mam jeste ocekavat jeden soud?

Dobry den,
mnel jsem zakaz rizeni s podminkou na 2 roky a zkusebni dobu na 3 . Z nutnosti jsem ridil a dostal jsem trest podminku na 3 roky a zkusebni na 5 let. Tim sem se chtel zeptat jestli mne to jenom pricetli ke stavajici podmince nebo mam jeste ocekavat jeden soud.

Odpovědi
JájsemRaibek

Nechápu dotaz, jelikož pokud jsi v podmínce tuto podmínku porušil, měla by být podmínka zrušena a přeměněna na nepodmíněný trest a ne opět na další podmínku.
Nechápu dotaz-mám očekávat soud. Podmíněný trest ukládá soud. Zřejmě jsi dostal zákaz řízení u správního orgánu a v tomto případě jsi nedostal žádnou podmínku.
Rovněž není jasné, zda jsi v nutnosti (zřejmě máš na mysli krajní nouzi) řídil auto v době tohoto zákazu nebo zda již zákaz uplynul.
Takže nejprve si promysli na co se ptáš, potom vytvoř otázku a souvislý pochopitelný dotaz.

Drap

Nepochopil jsem otázku. Přesto jsem pochopil že jsi řídil přes zákaz. Co to je ? " Řídil jsem z nutnosti" Nic neni tak nutného. Osobně bych ti dal cca 5 let na tvrdo a doživotní zákaz řízení.

arygnoc

v rozsudku je uvedené, či vám bol starý trest zrušený a bol vynesený nový prísnejší trest.
ak to tam nie je, tresty sa vám sčítajú a môžete očakávať i prípadné premenenie prvej podmienky na nepodmienečný tres­t.

súd pravdepodobne nenadobudol presvedčenie, že ste viedol vozidlo v nutnosti – nezachraňoval ste ľudský život v bezprostrednom ohrození (svoj či cudzí napr. pri živelnej pohrome), tudíž z toho vyplýva, že nepoznáte, čo je „z nutnosti“ a čo je vaša potreba.

predstavte ste, že vám niekto „z nutnosti“ podpáli barák, lebo sa chce ohriať.

viem si celkom živo v tomto prípade predstaviť stredoveké právo – okrem trestu 100 rán, prípadne i odrezanie ruky, lebo evidentne neviete pochopiť, že za volant proste nepatríte – a to ešte boh vie, za čo ste dostal tú prvú podmienku.

;-Q

LiborBauer

Prislo mne to primo od soudu ze mne ulozili 36 mesicu podminene na zkusebni dobu 5 let. Zakaz rizeni mne stale bezi