králiček5616

výpis z rejstříku trestů

Mám dotaz, dnes jsem si zažádal o výpis z RT a mám tam napsanou podmínku za par. 247/řízení pod vlivem....../, která byla amnestována a dále taky zákaz řízení který stále platí.
Zákaz řízení mi tam nevadí, ale kvůli práci mi tam vadí napsaná ta podmínka, ve které už vlastně nejsem.
Dá se někde požádat o výmaz, ať se mi podmínka ve výpisu neobjevuje, ten zákaz řízení/činnosti/, mi nevadí, ten tam zůstat musí, to je jasný, jde mi o tu podmínku.

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pokud je trest podmíněně odložen, tak se po osvědčení, to je neporušení podmínky, z rejstříku trestu maže. Pokud tam je podmínka i po skončení, tak je tam omylem. Dole na výpise je tel. číslo, na něj zavolej, oni chybu opraví, a pošlou ti zdarma nový výpis.
pokud by si tam měl trest nepodmíněný, tek ten lze žádat o výmaz po 5 letech.

Osobně si myslím, že je nesmysl dávat za řízení pod vlivem podmíněný trest ☹ Přeber si to jak chceš.
Doplňuji:
Ještě doplním, pokud bylo něco amnestováno, tak se na to pohlíží, jako by to nikdy nebylo. V opise to ale vždy zůstane. Ve výpisu se to nemá objevovat vůbec.

Další odpovědi
anonym

O výmaz požádej soud, písemně (automaticky se maže ´někdy´ do roka po ukončení zkušební doby).

magorvkleci

U podmíněného trestu odnětí svobody ani u trestu zákazu činnosti nemusí odsouzený žádat o zahlazení a jako na neodsouzeného se na něho hledí již po vykonání trestu.

JENŽE

Bylo-li odsouzenému uloženo jedním rozsudkem více trestů, počítá se lhůta pro zahlazení až od vykonání posledního z těchto trestů.

zzzzz

Pokračuj v diskuzi ne interní poštou.