Kelt

Co se všechno píše do rejstříku trestů?

Co všechno se píše do rejstříku trestů? Mám sice trestný rejstřík a nedopustil jsem se žádného trestného činu, ale naboural jsem autem do druhého, byl jsem kvůli tomu na Okresním inspektorátě, tam jsem řekl, že je to moje vina a dali mi povinnost zaplatit částku. Snad to bylo 2500 Kč, možná více. Pak jsem si jel osobně pro rejstřík trestů a ptal jsem se, zda tam nemám kvůli tomu záznam. Nebyl tam. Myslel jsem, že se do rejstříku trestů píše vše, co řeší Policie, ale asi se to bere podle závažnosti, rozsahu a pod. Při té nehodě vznikla jenom hmotná škoda, zraněn nebyl nikdo. Ví někdo, jak to vlastně je? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Vše se eviduje, ale do rejstříku trestů se zapisují pouze tresty uložené soudem.

Další odpovědi
Rokio

Tresty za trestné činy. Sankce za přestupky se tam nezapisují.

JájsemRaibek

Rejstřík trestů – trestné činy po nabytí právní moci.
Přestupkový rejstřík – rejstřík přestupků, např. sousedské spory řešené trestní komisí, drobné krádeže
Karta řidiče – přestupky v dopravě zákonem stanovené, body za tyto přestupky.

Ani jeden nemá vliv na druhý.

Kryšpín

Pro některý orgán jenom trestné činy pro další všechno.