Lgee

Je podle vás útočit nebo bránit?

Třeba když si představíte nějakou hru kde máte hrad, je jednoduší ho zneškodnit/obsadit nebo je jednoduší ho bránit/udržet?

Nejlepší odpověď
PepasAvalonu

Ani jedno. Záleží jaká obrana a jaký útok. Důležitá je jejich síla, organizace, postup, počet, vybavení, odhodlání, vytrvalost,..­............. celkově to vše v sobě zahrnuje „síla.“
Nejde vůbec říct, že je lepší obrana nebo útok. Můžeš mít slabou obranu a taky i slabý útok.
A nic není jen obrana nebo útok. Obránci se musí taky soustředit na odrážení a útočení a útočníci se taky musí do jsité míry nějak bránit.

Další odpovědi
Emefej

Hodně složitá otázka, bez znalosti velké řady údajů se nedá smysluplně odpovědět.

Když jsem ve Vyškově studoval na lampasáka, učili nás, že nejúčinnější je ze zajištěné obrany učinit předstižný úder dřív, než imperialista zaútočí (Sokolovského doktrína).

Obecně platí, že neexistuje nedobytný hrad (pevnost, území). Pokud eliminujeme vnější vlivy (ekonomické, politické, humanitární) tak útočník vždy zvítězí, pokud investuje dostatek času, prostředků a sil.

paul1

Ve skutečnosti bylo potřeba na útočení podstatně víc vojáků a také tam byly větší ztráty. U hry nevím.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

paul1 > vyšší nutné počty útočníků a jejich vyšší ztráty jsou obvyklé, ale vojenská historie nás učí, že existovaly i výjimky. Viz první bitva o Charkov – ztráty útočících nacistů cca 20 000, ztráty sovětských obránců přes 100 000 a přesto Charkov padl.