Comanch

Je parkování před vlastním vjezdem přestupek?

V naší ulici (jednosměrka) je nouze o parkovací místa. Nikdo ze sousedů na protější straně ulice, kde se parkuje, nevyužívá svůj dvorek, ale stojí na ulici. Avšak místo toho, aby si postavili auto před svůj vjezd, který vůbec nepoužívají, zabírají místa nám ostatním. Teď mě zajímá, jestli jsem na ně naštvaný oprávněně, nebo jestli i pro ně je přestupek, když stojí před vlastním vjezdem.

Nejlepší odpověď
gecco

Obecně to přestupek je (zákon 361/2000 Sb., § 27, odst. 1, pís. n – http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-361 )…
A zákon neřeší vlastní/nevlastní…
😉
Na druhou stranu by po vysvětlení na policii pokutu asi nedostali – ale vysvětluj takovou ptákovinu furt dokola…
😉

Další odpovědi
Quimby

Pokud je před vjezdem značení zákaz stání, tak to platí pro všechny. Mohli/Můžou také požádat o vyjímku pro svoje SPZ.
To samé můžeš udělat ty, pokud ti vadí, že ti stojí auta před vjezdem a ty tak nemůžeš vyjet z /zajet do dvorku, tak se obrať na svůj úřad se žádostí o úpravu dopravního značení. Buď si můžeš dát před vjezd zákaz stání, nebo podle mě lepší možnost je požádat o přidělení parkovacího místa pro tvoji SPZ. Ty tam budeš moct zaparkovat a ostatní ne.
Samozřejmě nevím jestli ti vyhoví, ale s tím zákazem stání by měli.

cukrar

Před vjezdem nemůže stát vozidlo. To je Váš pozemek? Veřejně přístupný?
Jak VÁM zabírají místo, to je Vaše?

malinak812

Jak už tu někdo psal, je to pořád přestupek, ale i tak si myslím, že by to policie moc neřešila, maximálně dají napomenutí. To já řeším teď to, že mi neustále někdo parkuje před vjezdem. Několikrát už jsem kvůli tomu musel volat policii, protože jsem se neměl jak dostat do garáže, ale i tak se to pořád opakuje. Přemýšlím co s tím a jediné co mě napadlo je takový ten sklopný parkovací sloupek. Díval jsem se, že to prodávají třeba tady https://www.do­pravniznaceni­.com/ To by možná můj problém vyřešilo.