Rokio

Je normální každý člověk, který je bezúhonný?

Co je normální, určuje společnost, ve které člověk žije. Zákon určuje, co by mělo být normální.

Stačí dodržovat zákony země, ve které člověk žije, aby každý byl považován za normálního člověka?

Nejlepší odpověď
Edison

Bezúhonnost není jedinou podmínkou pro normálnost. Je jednou z mnoha…

Další odpovědi
Kelt

Kolik lidí mělo konflikt s Policií a nemají ani zápis. Někteří nebyli ani u soudu. A navíc, ten, kdo byl odsouzen nemusí být nenormální. Kdo okrade lidi, nabourá auto, zapálí skládku, někoho zbije nebo zabije – není to sice morální a správné, ale takový člověk může být slušný člověk, dobrý pracovník a pod. A s dodržováním zákonů je problém – kde není žalobce, není soudce. Abych se přiznal, mám pocit, že odpovědět na tuto otázku není tak jednoduché a jednoznačné.