Kelt

Je něco, co by bylo dokonalou potravinou?

Musíme jíst a pít, abychom dostali do těla energii a mohli žít a podávat výkony. Takže máme hlad, potřebu jíst a něco sníme. Ale část potravy vyloučíme stolicí a močí. A dokud to zadržujeme, tak se necítíme nejlépe. Existuje nějaká potravina, nebo látka, která by pouze dodávala energii a nevznikal by odpad v případě stolice a moči? Respektive v menší míře? Samozřejmě za předpokladu, že by to neškodilo člověku. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Daidal

Ambrózie, nektar (nápoj), božská mana, zlatá jablka ze zahrady Hesperidek. :D
Jinak dokonalá potravina neexistuje. Ani dokonalost.

Ale některé jídlo je „super.“ Doslova superfoods.
Některé potraviny mají bý velmi léčivé atd. med, česnek, aloe, jahody, atd.

Další odpovědi
Kepler

Podle mého názoru dokonalá potravina neexistuje. To by musela obsahovat v optimálním poměru bílkoviny, sacharidy, tuky, vlákninu, vitamíny, minerály a já nevím co všechno ještě.. V nemocnicích někdy dodávají výživu kapačkami, když potřebují mít vyprázdněný trávicí trakt, nebo pacient není schopen potravu přijímat. I tak tělo vylučuje moč (ta se tvoří nepřetržitě) a pot. Bez odpadu to zkrátka nejde. Teoreticky jsou koncovými metabolity CO2 a voda, ale ne všechno se dokonale stráví.

Postmaster

Cibule je dokonalou potravinou

xiperio

Pokud budete do těla dostávat potřebné živiny nitrožilně, tak se spotřebuje všechno. Stolice nebude pouze budete čůrat. Stolice nebude. Protože příjem tekutin se nedá odhadnout přesně. Ale i ona ta stolice má své opodstatnění. Prochází tam vláknina, která je našim střevům velmi prospěšná.

zjentek

Nejde o potraviny. Jde o to, na co máme chuť. Teprve to určuje, jak dokonalá ta která potravina je. Lze si vystačit s minimem potravy. Například jeden žije celý hodnotný život na takovém množství, které jiný spořádal za jediný rok svého života. Pak je tady další faktor – přístup ke zdrojům. Proto je v přírodě tak málo otylých třeba srnek. Pamatuji, že jednou jsem vyhladovělý dělal nákup a polovina těch nakoupených potravit se později rozdala mezi jiné, aby se nezkazila.

Společnost od nepaměti hlásá, že dobré je být při chuti. Jo, to jo. To ta zvířata jsou taky. Ovšem kde my lidé máme ten prostor k odříkání, ptám se…

Arne1

Amarouny

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.