Kepler

Nezdají se vám všechny ty limonády příšerně sladké?

Zejména typu 7up, Sprite apod. Jakž takž projdou snad jen mírně ochucené minerálky, ale jen málo z nich jsou perlivé. Řeším to tak, že si je ředím sodovou vodou 1:1. Přesolené uzeniny a konzervy bohužel řešit nelze, takže je nekupuji. Raději si dělám domácí pomazánky nebo si upeču maso sám doma. Co vůbec ty výrobce k tomu vede, když to moc jedlé a pitné není?

Nejlepší odpověď
Emefej

Nezdají, ony skutečně jsou sladké jako cumel, proto je nepiju.

Další odpovědi
Reganois

Jsou ty limonády přeslazené. Proto piju vodu, vyjímečně slazené nápoje. Řekl bych, že důvodem je samotný cukr. Jak známo, cukr je návykový a vzbuzuje neustálou chuť na sladké a na naplnění chuťových pohárků. To máš jako s brambůrkami, jsou sice dost slané, ale jakmile se člověk do nich pustí, je tak nepřestane.

Výrobci se to vyplatí. A na druhou stranu z toho těží opačně podnikatelé, kteří nabízejí bio ,,zdravé" mňamky. Sice si připlatíš, ale mě to chutná více než ty přeslazené a přesolené produkty. Takže lepší banánové chipsy, než mastné brambůrky, které s danou příchutí mají jen pramálo společného.

Dokud spotřebitel kupuje, budou produkty v regálech k dispozici.

RyuzakiKate

Když si vemeš klasický hamburger z mekáče – kombinace slanýho masa se sladkou houskou, to je přece dokonalá souhra chutí a ještě po tom budeš mít žízeň, takže šup tam s nějakou bublinkatou srágorou, navíc je to silně návykové. Proč jsou v hospodách zejména slané brambůrky? Máš po nich žízeň, takže vypiješ víc piva :)
Mrkej na výživovou tabulku, kolik je gramů cukru na 100 ml, někdy je to docela síla. Závislost na cukru už byla několikrát potvrzena. Hlavně je to podmíněné i evolučně, co bylo sladké, znamenalo to dobrou výživovou hodnotu a spoustu (krátkodobé) energie. Takže výrobci z nás dělají závisláky, a jelikož chce závislák víc a víc, objevují se stále nové kombinace, třeba ještě s umělými sladidly nebo nedejbože s glukózovo-fruktózovým sirupem, který jde ihned do jater, lahůdka, a to bys nevěřil, kolik toho nacpou do bonbónů, který jsou určený primárně dětem :( A pak jsou hyperaktivní a agresivní… Nejradši bych byla třeba za nějaký letní nařízení, že tu nechutnou malinovku si směj kupovat na vlastní riziko jen dospělí :)) Ale voni si za ty „zlobivý“ děti můžou v podstatě sami…

Taky si radši všecko dělám doma a kupuju jen základní potraviny. Jseš asi jeden z mála „probuzenejch“ starších lidí… Naštěstí se neustále rozšiřuje poptávka po zdravějších alternativách, proto když dostanu strašný chutě na sladký, sahám po dražších bio dobrotách, který jsou slazený třeba nějakým obilným sirupem, nebo si něco doma upeču. Ještě že jsou ty bio laskominy tak drahý… :))

Lgee

Ve Sprite a někdy i v 7Up jsou nebezpečná umělá sladidla, cukru je zde minimum jen asi 4–5g na 100Ml výrobku

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Reganois: U mně to funguje opačně: po sladkém mám chuť na slané a naopak. Ale jinak pravdu: Dokud spotřebitel kupuje, budou produkty v regálech k dispozici.