Avatar uživatele
Zlatý

Je namístě všeobecná skepse a současné flustrace?

Všichni z nás, kteří jen malinko sledují dějiny a historii Evropy se shodneme, že dělný lid zdejšího kontinentu se snad nikdy nenacházel v příznivější pozici a neměl možnost žít v lepší, než v této utěšené době.
Užíváme si slušného materiálního zajištění, náboženské svobody, volného pohybu, kvalitního vzdělání, zdravotnictví i svobody vyjadřování. Je pravdou, že jsme prožili období kdy schopnost plnit svoje sliby ztratil socialismus a dnes se v podobné situaci nachází též kapitalismus.
Tento fakt si ovšem zatím nepřiznali naši politici a proto dnes slibují a nadále budou slibovat nesplnitelné.
Propadat panice však nesmíme - jen si prosím odvykněme, že před námi a bohužel i našimi dětmi budou nejméně po sedm let následovat "léta hubená". Naše komunita však ani náhodou nemusí umírat hlady ani propadnout nějakému marasmu!
Co bude následovat zatím i ty nejlepší mozky neumí precizovat, ovšem zásady kausality v podstatě předurčují dvě cesty a sice:
- vydat se směrem, kde téměř nezbytné reakce a sociální bouře budou řešeny demokratickou cestou a pak věřme, že pro většinu bude nalezeno i přijatelné východisko
- nebo vyhrotit situaci až na hranici, vyžadující nástup a usměrnění, kdy se dalšího vývoje uchopí silná diktatura a to se všemi souvisejícími důsledky!!
Pokud se však naše společnost, a v to pevně doufejme zbaví dosavadní zpupnosti a nadutosti a vydá cestou pokory,obnoví prosté základy morálky a etiky, pak všechna tato varování a fikce jsou bezpředmětná.
Doplňuji:
Prosím o záměnu slůvek "odvykněte - na "navykněte" - možná i smiřte se!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

To je velmi těžká otázka,asi na ni jde odpovědět jednoduše,a to "ANO"------ale k ničemu to není - resp. - ono vlastně není řešení.
Možná,že jistá forma útěchy by byla v tvrzení:"Vše směřuje neochvějně k cíli"----to je nám ovšem momentálně prdlajs platné.
Jedna věc byla ,je a bude jistá - zásadní problémy,tedy skutečně primární, se řešily válkou a je lhostejné,jaké byly uváděny důvody.
Dnes je toto "řešení" v podstatě vyloučeno,byla by to konečná.
Bez této jistoty by byl globální konflikt už dávno.
-----------
Tento způsob uvažování a následné jednání je v nás geneticky vložen,takto jsme "naprogramováni" = zákl. instinkty. S tím nikdo a nic nehne.
Leda sám programátor - pokud existuje - ale proč by to dělal, program běží, kromě toho- nebyli bychom jediní,koho "má na starosti". Vesmír je přece nekonečný.
-----------
Úvahy o demokratickém,nebo totalitním řešení problémů celé lidské společnosti jsou sice logické ------------------ ale--------už to tady bylo-----že?
Zeptám se a sám si odpovím--------mnohokrát-----a jsme TAM, kde JSME.
---------------
Třeba !! to tak má,musí být. Z logiky "věcí".

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Myslím že u spousty lidí skepse a flustrace je na místě, protože perspektivy jsou značně nejisté a spíše pesimistické. Řešení těchto problémů a umpudření společnosti jako celku, je pro zatím někde v nedohlednu.


Avatar uživatele
Zlatý

Nějak mi nedocházelo, o čem je řeč. Už se mi rozsvěcí: http://www.proofreading.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Porovnáváš neporovnatelné !!! Zapomínáš na technický vývoj který lecos usnadňuje. V marasmu již je celá kapitalistická společnost.
Nikdy nemohu souhlasit s tím aby pár jedinců vlastnilo většinu bohatství světa a ostatní upadali do stále větší bídy.Tito nestydadě bohatnoucí lidé se právě kvůli bohatství a tím i moci, své zpupnosti nezbaví. Neúcta ke starým lidem , vytrácení se lidskosti, nevymahatelnost práva, korupce, vytrácející se role státu na úkor většiny obyvatelstva, tomu říkáš dobrá budoucnost. V jednom máš pravdu, nejbližší léta přinesou totální krach světové ekonomiky ( USA) a tento stát se zachrání na úkor zbytku světa.
Prostě tudy cesta nevede. Nechtěj ale po mně abych vhodný společenský systém našel. I kdybych ho znal neměl bych sílu ho prosadit.
Doplňuji:
Každý společenský systém zatím doplatil na negativní vlastnosti člověka.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

dudu

Drape díky za decentní odkaz na moji hrubou chybu v nadpise. Stydím se a sypu si popel na hlavu.

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3225
Zlatý quentos 1428
Zlatý mosoj 1389
Zlatý Drap 1213
Zlatý Kepler 956
Zlatý led 725
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 667
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.