Rokio

Je na tom intelektuálně lépe člověk s IQ v pásmu subnormy, nebo ten, kdo trpí mírnou mentální retardací?

Mám na mysli předstupeň mentální retardace, nikoliv lehkou mentální retardaci.

Odpovědi
Drap

Ano, je

elkon

Ty trpíš víc než je zdrávo. Už ti nic nepomůže. Lehkou nebo těžkou, stejně se ptáš stále dokola, jsi prostě tydýt.

df

odeslat

další

da ny

MÍRNÁ (LEHKÁ) SUBNORMA INTELEKTU (rozumových schopností a dovedností) v užším slova smyslu znamená, že daná osoba má lehce podprůměrné rozumové schopnostmi a dovednosti, ještě však v mezích širší normy. Často se uvádí, že takových osob je v populaci téměř 20 %. Mívají potíže a neúspěchy během školní docházky a v některých povoláních.
https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/mir­na-subnorma-intelektu

Lehká mentální retardace (IQ = 50 – 69)
Postižení mají omezené logické, abstraktní a mechanické myšlení, slabší paměť a opožděnou jemnou a hrubou motoriku. Mohou se přidružit vývojové poruchy, autismus, tělesná postižení či epilepsie.