Kepler

Je Murphy opravdu optimista?

„O'Toolův komentář k Murphyho zákonu: Murphy byl optimista.“

Finaglovy zásady:
Nejlepší je začít studovat něco, čemu už předem důkladně rozumíš.
Všechno si pečlivě zapisuj – vypadá to aspoň, že jsi něco dělal.
Nejdříve nakresli křivku a pak teprve vynášej hodnoty.
Máš-li pochyby, mluv sebejistě.
Pokusy musí být opakovatelné – jen tak mohou vždy naprosto stejným způsobem selhat.
Nevěř na zázraky – spoléhej na ně.

Já jsem se Finanglovými zásadami snažil řídit, přesto vím kulové jak o astronomii, tak o chemii.

Nejlepší odpověď
Kelt

Takže tady máš zákon negace negace názorně vysvětlený. A za tu poslední větu se nemusíš stydět. Na hvězdárně ve Valašském Meziříčí je napsané. Malé vědomosti dávají člověku pýchu, velké skromnost. Nebo tak nějak.

Další odpovědi
led

Murphy vďaka svojmu pesimizmu pochopil, že pravdu dokáže, len ak ju postaví do kontrastu v symbióze s opakom.
„Nič nie je také jednoduché, aby sa to nedalo zle pochopiť.“

"Murphy je autorom Murphyho zákonov. Je to pravda?
NIE JE! Autentický je iba jeden, ktorý americký letecký inžinier Edward Murphy vyslovil v roku 1949 pred novinármi: „Všetko, čo sa môže pokaziť, sa aj pokazí.“

„Otázky sú vždy ľahšie ako odpovede.“ http://www.se­niorhumor.org/?pa­ge_id=638

Kepler

led: to máte pravdu. Murphologie je obrovský fenomén, což dokládá, že má (skoro) vždy pravdu. Zatímco Járu Cimrmana svět nezná, přestože položil základy moderní pidlivizace.