Complex

Je možné, že některé lidi nezmění ani sama smrtka?

Nejlepší odpověď
annas

1. Smrtka, zdrobněle smrt, lidí nemění, jejím příchodem jen ztuhnou, když vypustí duši. mrtka přichází, když v přesýpacích hodinách zbývá poslední zrno písku, který měří čas., nebo když svíčka dohořela.

Lidi změní nemoc, bolest, smutek, stáří, někdy jsou v agónii atd., to je dřív, než odejdou tam, odkud není návratu.

2. Jinak Smrtka je slaměná figura, smybol zimy, která se na jaře hází do řeky, aby uplavala, odnesla zimu a jaro mohlo vstoupit do vsi.

Další odpovědi
led

Ľudí mení Život, nie Smrtka. Smrtka, Smrť len berie, čo Život nechal po svojom odchode.

ivzez

Smrtka je symbol, figurína, nemůže nikoho (z)měnit.