Avatar uživatele
Nassin

Je možné, že čerpací stanice vyměnily čerpadla za výkonnější?

Když jsem tankoval minulý měsíc za 1000 korun, trvalo to 60 vteřin, ale dnes / 9. dubna 2021/ mi to trvalo jen 50 vteřin!

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1127 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Spíš to bude tak, že v podzemní nádrži na palivo byla vyšší hladina. Pokud je nad sáním čerpadla u dna nádrže vyšší hladina, čerpadlo překonává menší výškový rozdíl k tankovací pistoli a průtok se zvýší.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Ne, jen zdražili o pětikorunu 😉

Musel bys tankovat u stejného stojánku na plně stisklou, nebo zajištěnou pistoli abys to mohl porovnávat. A ani tak to nebude na 100pro – vliv bude mít třeba i míra naplnění podzemní nádrže (z jaké hloubky se zrovna čerpá)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
EKSOT123

Asi v té oblasti probíhají nějaké geologické procesy, zvětšil se tlak. (Stejně jsem dodnes nepochopil, když staví benzinku, jak přesně vědí, že zrovna tam narazí na ropu.)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Nassin

Kepler
To je myšleno jinak.😁

před 1127 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Aha, já nevěděl, že tak podražili. Mně je benzín šumafuk, protože tankuju ze zásuvky 230 V.

před 1127 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Také nevím jestli zdražili, jen mně to tak napadlo 😉

před 1127 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> A trvá ti to tankování přinemenším 2 hodiny, že jo!:D :D :D
Ale za krásnou teoretickou úvahu ti dám palec, ty jsi byl naposledy u pumpy ještě za Husáka, ne?. ;) :D :D

před 1127 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Nooo, tak přibližně, nechám to svoje elektrokolo na nabíječce přes noc 😊. Jinak jsem naposledy tankoval benzín (celých 1,5 l) do svého Harley Babetsona naposledy někdy vloni a pak jsem už ho přestrojil na baterku.

před 1127 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek