Nassin

Je možné, že čerpací stanice vyměnily čerpadla za výkonnější?

Když jsem tankoval minulý měsíc za 1000 korun, trvalo to 60 vteřin, ale dnes / 9. dubna 2021/ mi to trvalo jen 50 vteřin!

Nejlepší odpověď
Kepler

Spíš to bude tak, že v podzemní nádrži na palivo byla vyšší hladina. Pokud je nad sáním čerpadla u dna nádrže vyšší hladina, čerpadlo překonává menší výškový rozdíl k tankovací pistoli a průtok se zvýší.

Další odpovědi
Dochy

Ne, jen zdražili o pětikorunu 😉

Musel bys tankovat u stejného stojánku na plně stisklou, nebo zajištěnou pistoli abys to mohl porovnávat. A ani tak to nebude na 100pro – vliv bude mít třeba i míra naplnění podzemní nádrže (z jaké hloubky se zrovna čerpá)

EKSOT123

Asi v té oblasti probíhají nějaké geologické procesy, zvětšil se tlak. (Stejně jsem dodnes nepochopil, když staví benzinku, jak přesně vědí, že zrovna tam narazí na ropu.)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

Kepler
To je myšleno jinak.😁

Kepler

Aha, já nevěděl, že tak podražili. Mně je benzín šumafuk, protože tankuju ze zásuvky 230 V.

Dochy

Také nevím jestli zdražili, jen mně to tak napadlo 😉

aliendrone

Kepler>>> A trvá ti to tankování přinemenším 2 hodiny, že jo!:D :D :D
Ale za krásnou teoretickou úvahu ti dám palec, ty jsi byl naposledy u pumpy ještě za Husáka, ne?. ;) :D :D

Kepler

Nooo, tak přibližně, nechám to svoje elektrokolo na nabíječce přes noc 😊. Jinak jsem naposledy tankoval benzín (celých 1,5 l) do svého Harley Babetsona naposledy někdy vloni a pak jsem už ho přestrojil na baterku.