annas

Je možné zabránit pomluvám,"i když budete žít tak, abyste se nemuseli bát prodat svého papouška největší drbně ve městě?

Autorem citátu je americký komik a komentátor Will Rogers.

Souhlasíte s některými autory a jejich názory na pověry? Pověra i pomluva jsou nepodložené, i když z jiného soudku.

1 „Pověra je poezie života,“ – prohlašoval Goethe

2. „Pověra je projevem slabé mysli“ – měl názor Cicero

3. „Pověra dutá hůl, kdo se dá bíti, ten je vůl.“ – české přísloví.

https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2010/12/23/13/36/pa­rrot-4078_960_720.jpg

Přepsala jsem se, původně jsem napsala pověra, patří samozřejmě pomluva.

Nejlepší odpověď
Kepler

Líp by se ta otázka vyjímala, kdyby se místo slova „pověra“ použilo „pomluva“. Pomluvě nezabráníte, i kdyby jste byli jako Mahátma Gándhí nebo Matka Tereza. Ostatně pověrám taky ne. Ale pověra, na rozdíl od pomluvy, většinou neškodí. Je to jen hezký příklad lidového folklóru.

Další odpovědi
Drap

Myslím, že zabránit pověrám úplně neni ani takto možné.
. Určitě i pověry mají své kouzlo a někdy se nám dokonce může pověra hodit, třeba k zakrytí špatného ,vlastního rozhodnutí.
2. Nemyslím si , pověra zřejmě patří a je silně zakořeněná v lidovém projevu. I když dnes je už velmi málo lidí, kteří ji berou vážně.
3. Neslyšel jsem, neznal jsem. Jistě je v tom kus moudrosti našich předků

fcoop

Existuje jedno,všeobecně známé rčení:

„Kdo chce psa bít,vždy si najde hůl“.

aliendrone

VYLOUČENO!!! Pomluvy se šíří v rozporu s přírodními zákony tempem nesrovnatelně vyšším, než je např. rozvoj Grahamova čísla! :)

ad 1 – No, „poezií života“ může být kde co, ale pokud je to pro někoho pověra, tak je to exot k politování. I zjentek s Emmičkou je na tom nesrovnatelně LÉPE! ;)

ad 2 – Může být. Závidím lidem, kteří šlápnou do psího lejna a následně si říkají, že to „přinese štěstí“. Což ovšem neznamená, že bych se s nimi rád setkal. ;) :)

ad 3 – Kdo se dá bíti jen tak je vůl v každém případě i BEZ pověry. Je fuk jestli normální holí, dutou nebo třeba DALEKOHLEDEM. Přičemž to poslední si některé vychvalují, tak nevím… ;) :D :D

ivzez

Ne, pomluvám se nedá zabránit.

annas

Nějak se mně dnes nedaří. Raději vypínám.

Kepler

Klídek, to se stává. Tady se stávají i tragičtější věci a nikdo se nevypíná 🙂

Kepler

Ale ten humor s ukecaným papagájem se mi líbil 🙂

annas

Taky mě to zaujalo. Vím, že papoušek, jehož měl pracovník v kanceláři, nikdy nepromluvil, ale když se objevila návštěva z ministerstva, tak ji přivítal stejným způsobem, jak si jeho majitel si ulevil před příchodem návštěvy. Dotyčný za každým slovem používal slovo, které je podobné pojmenování zatáčky německy.

Co tady chceš, .....? byl z toho poprask.

annas

Ad Kepler,.

děkuji. Přepsala jsem se, patřila pomluva.

Kepler

Já si to myslel 🙂