Deae

Je možné vyléčit hnisající díru v kůži bez lékařské pomoci?

Dobrý den,
Ve chvilce slabosti jsem si vyřízl malé čerstvé tetování na ruce (tak 3mm x 3mm) řezákem. Bylo to včera pozdě večer, dírka od rána okolo krajů hnisá (prostředek je čistý, ale hnisu se moc nejde zbavit) a z každé strany je tak 4mm zarudlá. Ránu jsem omyl vodou, nechal jsem ji pod náplastí, a od poledne jsem mazal dezinfekcí.
Máte někdo názor? Vím, že by bylo nejlepší zajít k doktorovi, ale nechci, aby se to rozneslo. Máte někdo zkušenosti s hlubšími ranami?
Za každou odpověď děkuji, že jsem hlupák vím taky.

Nejlepší odpověď
Kepler

Problém není jen v hnisající ráně. Když je takto dlouho zanedbaná, infekce se možná šíří po celém těle. K doktorovi bych radši zašel a nemusíš mu vykládat, jak k té ráně došlo. Možná ti preventivně nasadí antibiotikum, nepodceňoval bych to.

Další odpovědi
ivzez

Stojíte-li o nevzhlednou nezamaskovatelnou jizvu a případné další
problémy (např. infekce, otrava krve), klidně to zkoušejte bez lékaře.
Jinak víte, co máte udělat.

aliendrone

Jistěže LZE. V tvém případě ovšem nikoliv, protože je jasné, že nemáš patřičné znalosti, když nezvládáš něco tak triviálního. Jdi k doktorovi, čím dříve, tím lépe, protože komplikace, které amatérským samoošetřením mohou nastat můžou vést až ke ztrátě končetiny, v extrémním případě i ke smrti. :)

nyjono

Pod náplastí rána nedýchá, Je tam teplo a vlhko, ideální prostředí pro hnisání apod.
Pokud nechceš, aby se ti rána zvětšovala, příadně hrozí i otrava krve, je lékař jistota.
Nic se roznést nemusí. Klidně můžeš říctm že ses někde škrábl nebo říznul a začalo to hnisat.

orestez

Tady jde o očividnou otravu krve, a imunita se brání. Na antibiotika je těžká odpověď, záleží, kolik dní tak místo v těle trpí a jak dokážete efektivně vytlačit hnis ven, až se prodere čistá krev. Zkuste víc zatlačit a místo ošetřete lékařským peroxidem. Takovou ránu si pro optickou kontrolu osviťte UV světlem. V tomto UV – nebo aspoň fialovém spektru uvidíte hnis jako zářivě zelený. Pokud zmizne, rána se bude běžně hojit s jizvou. Vlastně doba hojení od doby, kdy vymáčknete všechen hnis začíná skoro hned. Tedy u většiny lidí. Není li zřetelné zlepšení místa infekce, bude nutné zajít k lékaři. Dezinfekce na povrch kůže, která je sama od sebe čistá, ale pod ní je boj, je zbytečná. Já nemám názor. Já jsem venkovský lékař, víte? A ještě k vyčištění rány s pomocí krve, nebojte se říznout, či propíchnout dezinfikovanými nástroji hlouběji. Tělo se dokáže uzdravit samo i bez felčarů.

orestez

Zapomněl jsem sdělit projev závažné otravy krve: je to horečka, zimnice současně. Měl jsem minulý týden hřebík v noze přes obuv:-) Když se ví, co a jak, tělo se dělá samo bez potřeb kosmetických lékařů.

orestez

Jak to říkal Hrušínský? Běžte se podívat do krematoria v Příbrami. I tak nás zde někteří straší.

Mc Merkurion

… šlo o kremačku v Pelhřimově …