Rokio

Je možné, aby člověk změnil svoji rasu?

Co když je někdo černoch USA a kvůli tomu je utlačován. Může se rozhodnout, že už nebude negroidní rasy, ale třeba bělochem, nebo asiatem?

Nejlepší odpověď
marci1

„Vybrat si rasu, to je úplný nesmysl – protože celá tahle transrasovost je vymyšlená. Rasa není identita, rasa je koncept,“ tvrdí profesor Andrews. Dle něj pak rasové problémy nevznikají jen kvůli tomu, že někdo je bílý, černý či žlutý, ale jednoduše kvůli významům, které těmto znakům lidé připisují. Rasový koncept je tedy do jisté míry hierarchický – a je pravdou, že není neobvyklé, když se lidé v černých a asijských kulturách snaží být bílí – protože bílá bývá považovaná za „lepší“. Ostatně, právě proto existují např. speciální krémy určené k bělení pokožky. Ovšem šíření myšlenky „transrasovosti“ jako další možnosti, jak se stát někým jiným, se zdá být opravdu slepou uličkou při vyrovnávání se s (nespokojenosti s) vlastní identitou.
lui.cz/lide-zivot/16793-rasu-je-pry-mozne-zmenit-stejne-jako-pohlavi-americanka-s-ceskymi-koreny-rozpoutala-nebezpecny-trend
😄

Další odpovědi
zjentek

Takový nejlépe změní rasu odstěhováním někam do Afriky.

Roman71

Možné to není, protože je to nedílná součást naší genetické výbavy.
Diskriminace je problém, nepopírám. Jediné řešení je uvědomit si, že jsme všichni lidé, nehledě na to, jakou barvu kůže, typ postavy nebo dispozice máme.

INRI

Nebo se může stát robotem s umělou inteligencí

Zdroj: http://internet­.bloger.cz/

Drap

Samozřejmě, ale musíš všechny obejít a říct jim to, jinak to nebudou vědět.

elkon

Další výplod „študované“ hlavy.