Jaké jsou podle vás romské ženy a romští muži?

Zajímalo by mě,jaký máte celkový názor a zkušenosti s Romkami/Cikán­kami/Romy/Ciká­ni ( vztah,sex,přá­telství ..) děkuji. P.S. Otázka není rasistická ani diskriminační!

Nejlepší odpověď
Kepler

Především jsou hluční a bezohlední. To, jak slyším ve dne i v noci, jak neustále řvou a nejvíc jejich početné děti, je chvílema fakt na Chocholouška. Ale všichni takoví nejsou, občas se zastydím že jsem bílý, protože se někdy zachovají líp než my.

Další odpovědi
ivzez

Otázka, která obsahuje ujištění,
že není rasistická, většinou rasistická bývá
(jinak by ujištění nepotřebovala).

Ušel ventil

Tady je jedinná odpověď -
od 15 století se potulují na našem území a za tu dobu nejsou schopni se integrovat ,patří na východ od naší hranice ,
jenom vysávají naše prachy a ještě se tomu smějí jak jsme my hloupí ,že na ně pořád děláme .

MonkeyKing

Asi stejný jako s Čechama nebo Vietnamcema.
Někteří jsou fajn, v poho, jiní agresivní, zlí.
Musím říct, že Romové mají dokonalý smysl pro humor, škoda, že málo Čechů nemá možnost si s nima popovídat, resp. nedá jim možnost!

Pokud by tě zajímalo něco víc o Romech, napiš do zpráv.

Jiří Bohumil

Jak říká Kepler v první části odpovědi – většinou. Ale dodávám, výjimky potvrzují pravidlo. Bohužel, není jich mnoho. A to se určitě nepovažuji za rasistu. I v mládí jsem měl pár kamarádů Romů (nebo cikánů?)
Už nevím, jak se jim má opravdu říkat, aby se neurazili.:-(
A na vztah k poctivé práci jsi se neptal a to je většinou jejich největší problém.
Ale i tam jsou určité výjimky.:-)

Smackdown

Agresivita,ná­silí,šikana,vyh­rožování,msti­vost,provokace,ško­dolibost,gangy!

cechacek

Nejsem odborník, ani pamětník ale při budování komunismu část Romů pracovala, při budování kapitalismu převážně na pomocné práce kapitalisti zaměstnali Bulhaři, Rumuni, Ukrajince a.p., po ohromném sametu Česká šlechta odhadl bych jejich jednání na kapitalisticko-sociální podporuje štedrýma dávkami schopné pracovníky jako nepracovníky. Dále pokyny z Bruselu se musí dodržovat, z důvodů, že Česko bylo několikrát kritizováno za diskriminaci Romů, tudíž tady za skoro třicet let vyrostla generace zvyklá na štědrou podporu,a to co není zakázáno je dovoleno, díky českému přístupu a pokynů z říše Bruselské.

zjentek

Vztah, sex, přátelství? Jako člověk s bílou kůží jim nebudeš moci v ničem z uvedenýho věřit, nikdy, protože jako takovýmu ti v podobnejch atributech budou VŽDYCKY cigánit, je to v jejich krvi, musel bys jim darovat jinou, bílou nebo žlutou, co já vím, aby se to změnilo, bez ohledu na nesmyslnou neodpověď ivzez!

Odpověď není rasistická ani diskriminační!

Kelt

Jsou to lidé, kteří mají svou kulturu a své zvyky, tradice. Jsou více spjatí s přírodou, protože znají léčivou moc rostlin, dokáží přečíst auru člověka. Zásluhou nějakých akcí – Romská píseň a pod se dostávají do podvědomí ostatních lidí, aby si nemysleli, že nedovedou vytvářet nějaké hodnoty. snaží se být volní, nějaké povinnosti být na jednom místě, pracovat je svým způsobům omezují, a protože většina z nás si na tyto povinnosti zvykla, nazýváme Cikány nepřizpůsobivými. Cikáni mají svůj systém hodnot a jsou mezi nimi vynikající sportovci, i dobří řemeslníci. Jsou jako my se svými chybami.

anonym

Musím říct že mě docela mrzí, že žádný. Totiž už jsem se ve své profesi setkal s Indy, Rusy, Číňany, Poláky, Ukrajince, dokonce i věřící v islám a u všech jsem měl možnost poznat, že je třeba lidi posuzovat opravdu jednotlivě a ne podle zažitých dogmat, protože ve všech případech to byli velmi pečliví pracanti na které byl spoleh a osobně jsem s nimi neměl žádný spor (živím se jako programátor, jedná se tedy o kolegy vývojáře). Za celou kariéru jsem se ale nesetkal s jediným romem který by v této oblasti vykonával smysluplnou činnost, ani v práci, ani na škole … na tuto skupinu mám tedy názor založený jen na předsudcích a neměl jsem jedinou příležitost poznat jedince, který by tyto předsudky svou pílí a schopnostmi naboural. Romského spolužáka pamatuji naposled ze základní školy a byl to bohužel typický šikanátor bloudící životem bez cíle, tedy bohužel jen ztělesnění zažitých předsudků 🙂