ahold

Co je podle vás typické, nebo nejvýznamnější pro určitou dobu?

Co,ze všech oblastí lidské činnosti, je nejvíc vypovídající v desetiletích 50, 60, 70, 80, 90 letech? A ve 21. století celkově?
Myslím tím pro každé desetiletí jednotlivě.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Hlavní trendy posledních několika desítek let: globalizace a informační společnost.
Charakteristika jednostlivých dekád:
60. léta: postmoderna („hipies“)
70. léta: ropná krize
80. léta: studená válka
90. léta: všeobecný optimismus, „konec dějin“
0. léta: terorismus, vícepolární svět, globalizace zásadně mění svět
10. léta: smartfony, mobilní internet – svět se mění na informační společnost

Další odpovědi
ten který je

Záleží z jakého úhlu pohledu,z úhlu politického,ná­boženského,vě­decko technologické­ho,kulturního nebo vojenského?Možná bych shrnul tyto desetiletí a označil kosmický výzkum a nové technologie,které vznikly díky tomuto bádání.

zjentek

Mluvíme o „východním bloku“? Pak pro každé z uvedených desetiletí je typický vždy stejný rys- neprofesionalita v každém odvětví lidské činnosti v ohledu přístupu k profesím, mizerná pracovní morálka. Ve 21. století je to pak internet.

Kelt

Padesátá léta – pár procesů, lidé poznali vládu komunistů a byla měnová reforma.
Šedesátá léta – trochu se otevíráme západu, změna v kultuře, hudbě, ale utrum
Sedmdesátá léta – normalizace, když jsi měl někoho, kdo nesouhlasil se vstupem vojsk, má tvoje rodina problémy v lepším zaměstnání.
Osmdesátá léta – systém dožívá a rozpadá se.
Devadesátá léta – velké nadšení ambice, ale využívají to převlékači kabátů. Pokud nemáte známé na Západě a neovládáte angličtinu, nejste drzí a nemáte ve věku 20 let 30letou praxi, tak o vás máme zájem, že vás pozveme na pohovor ale nebudete u nás pracovat
A samozřejmě je to nárůst informací.

Kryšpín

Bleskově se přeorientovat, přídržtaškovat, donášet, žalovat, poslouchat věrně média, věřit slibotechnám a řečníkům, nacpat se do různých funkcí a když se to později začne měnit hájit své rozhodnutí, já jsem musel s ohledem na zaměstnání, dětem, funkcí a pod.