Rokio

Je mocnějši Belzebub, nebo Asmodeus?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
annas

jiná odpověď

Belzebub, nebo Asmodeus?

Belzebub je jedno z označení pro ďábla. Je úhlavním nepřítelem Boha a ztělesněním zla. Belzebub může mít různé podoby – například člověka s rohy, kopyty, často také s vidlemi, popřípadě anděla s křídly netopýra.
Belzebub byl později zobrazován ve stále děsivějších podobách a svalovaly se na něj všechny hříchy i zla.
--

Asmodeus hebrejsky אשמדאי (Ašmodaj, Ašmedaj), řecky Ἀσμοδαῖος (Asmodaios) je démon, vyskytující se v deuterokanonické knize Tobijáš a Talmudu, jakož i v různých spisech s okultní tematikou, kde bývá ztotožňován s negativními silami a zlem. Jeho jméno pochází s největší pravděpodobností z perštiny a to výrazu aēšma-daēva, tj. démon hněvu, který se vyskytuje v Avestě. Je to ďábel, který rozbíjí manželství.

Oba dva jsou ďáblové, ale u nás je známější XBelzebubzebu, ten druhý patří do jiného pekla. . Pokud byste si měl vybrat, byl by lepší ten, který by vám rozbil manželství, nebo Belzebub, který má větší rozsah psobnosti. a zlo vám působiloil, kdykoliv bude chtít.
Je lwpí peklo pro katoliky, nebo pro hebrejsky mluvící hříšníky.

Zvažte sám.

https://kdoje­to.superia.cz/my­tologie/belze­bub.phpvšechny hříchy i zlo.