Rokio

Je mocnější Satan, nebo Belzebub?

Kdo má více moci podle démonologie?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
jirka F

stejně

Satan i Belzebub je stejné označení pro vládce pekel.

Další odpovědi
xiperio

stejně

Stejně. Ale lidská blbost je někdy mocnější.

Kelt

jiná odpověď

A je to důležité? Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet.

aliendrone

stejně

Bible má pro nejmocnějšího z padlých andělů mnoho jmen. Tohle jsou jedny z nich. Tedy, už si nějak nevzpomínám, kde přesně je použit Belzebub (démonologie mne moc nebere), tak ber moji odpověď spíše jako odhad. ;) :)

L.G.

stejně

Lepší je říct, že stejně, kdyby se později ukázalo, že jeden je přeci jenom o maličko mocnější, tak ať má člověk v okamžiku seznámení trošku manévrovací prostor, když se jeden nebo druhý zeptá, jak si má vyložit to „stejně“ 😁.

elkon

jiná odpověď

Pohádky mám dávno za sebou.

paul1

stejně

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

L.G.

Ale ještě bych chtěl říct, že satan je ve filmovém průmyslu populárnější, Belzebuba jsem hrát v hlavní či některé z vedlejších rolí moc neviděl. 👎

Rokio

LG: A co Hrátky s čertem? Tam je Belzebub vládce pekla.