Rokio

Je megalomanský blud positivní příznak? Jak ho znovu vyvolat a posílit?

Psychiatr mi dnes říkal, že při třetím psychotickém ataku jsem měl megalomanský blud.

Velikášství nebo-li megalomanie je ale něco dobrého. Takový člověk chce pomáhat světu na celosvětové úrovni.

Můžete mi prosím poradit, jak znovu vyvolat a posílit u mé osoby megalomanský blud? Předem děkuji za odpovědi a přeji vám hodně zdraví!

Nejlepší odpověď
Filip84

Není, není na tom nic dobrého. Každý blud je chorobný, pathologický.

Svět nepotřebuje megalomanské blázny, co ho chtějí spasit. Nepotřebuje. Chceš pomáhat světu? Najdi si ženskou, adoptujte dítě. Nemůžeš si adoptovat dítě, skrze chorobu? Fajn, vezmi si psa z útulku. Nebo se ujmi opuštěné kočky. Nezvládneš se postarat o zvíře? Fajn, zajdi za myslivci, oni potřebují na zimu žaludy, bukvice, a podobné věci. Nasbíráš, doneseš.

Kdo chce, pomáhá, ten hlavou, ten rukama, ten tak, ten jinak. Nepotřebuje to ukazovat světu, nepotřebuje o tom žvanit. Prostě to dělá, protože to je potřeba.

Znovu Ti zopakuju to, co jsem Ti už napsal tak 100×: Ty musíš k psychologovi, a ten Ti pomůže:

  1. naučit se žít s tím, jak funguješ, skrze autismus, chorobu s hlavou, a já nevím, co ještě. Naučí Tě odpovědnosti za svůj život, asertivitě, postavit se na vlastní nohy (v rámci možností, samozřejmě – jsi invalidní důchodce). Já nevím přesně, jak to máte doma, jak to máš Ty v hlavě, ale vím, že to není OK, a že spoustu z toho lze změnit. A co nelze změnit, s tím se musíš naučit žít, ne pořád hledat cestu, jak to ochcat,
  2. pomůže Ti zvednout si sebevědomí. Nečekej to od někoho, pomoc si s tím musíš Ty sám. Protože Ty nemáš nízké sebevědomí, Ty nemáš žádné sebevědomí! To je špatné, je to, dá se říci, horší, než přehnané sebevědomí.

Nekveruluj, nehledej problém, kde není a začni to všecko aktivně řešit: najdi si psychologa. A, ano, když jsi si psychiatra nevybral, a když k němu nemáš důvěru, tak i psychiatra.