annas

Je-li nám někdo v patách, je vhodné zvolit variantu „zpátky ni krok“, či „hop, nebo trop“, aby nás dotyčný nepřeskočil?

Julian Tuwim:„Neříkej hop, ani když přeskočíš. Nejdřív se podívej, do čeho jsi skočil."

Charles Dickens: „Překážky v nás vyburcují vlohy, které by za příznivých okolností
zůstaly dřímat.“

Nejlepší odpověď
johana 56

Pokud je mi někdo v patách, stačí letmé ohlédnutí.
Možná se mnou jen chce srovnat krok, což je příjemný pocit.
Pokud chce přeskočit, zvolním, aby se nemusel příliš namáhat.

„Hop nebo trop“ je krajní řešení, které nerada volím. Lepší je klídek a pohoda…

" Nejspíš tě někdo doběhne tehdy, když se chystáš někoho doběhnout sám."

Další odpovědi
Drap

V takovém případě mohou nastat rozdílné situace. Můžeme mít v patách někoho s dobrými, či špatnými úmysly. Osobně bych se asi řídil pravdou našich předků a „vzal nohy na ramena“, protože „kdo uteče, ten vyhraje“ Pokud by to z nějakého důvodu nebylo možné, řídil bych se radou pana Dickense a volil bych „hop, nebo trop“. Přitom bych se ale držel sokolského hesla „Přeskoč, přelez, jenom nepodlez“

led

Ak nemôžeš priamo, ak nemôžeš preskočiť, či inak prekonať prekážku, použi tanečnú variantu úkrok stranou, krok sun krok, úkrok naspäť.
Ak sa na vás ktosi tlačí, 2 kroky vpred, otočka a krok vpred, tak ho prekvapíte, že pohľadá, kde nechal tesár dieru.

autacek

Nejvhodnější je použít heslo „Kdo uteče, vyhraje“.

dudu

Vážená kolegyně. Kdysi jsem coby šéf velkého oddělení razil zásadu, že pokud kdokoli z podřízených vykáže lepší znalosti, rád mu uvolním svoje místo.
Po revoluci ve firmě proběhla palácová revoluce a mým bezprostředním nadřízeným se stal podřízený, kterého jsem přijal na přímluvu spolužačky a ředitelem největší „gauner“ z mého bývalého oddělení.
Krátce po jejich jmenování /a po třiceti odpracovaných letech/ jsem byl všelijak šikanován /např. tím, že jsem musel coby kuřák pracovat o 15 minut déle/. Posléze vše „dobře“ dopadlo poté co ředitel obdržel za překročení svých pravomocí hodinovou výpověď a protekční dítě se mně omluvilo a bylo dejíto.

Kepler

Já se vždycky nejdřív schovám, nechám troubu předběhnout a pak pěkně z povzdálí sleduju jak si povede. Udělá něco blbě, já to hned budu vědět a můžu pak machrovat. Přinejmenším mi ušetří práci s hledáním toho, jak se věci dělat nemají.:-)

sesednizkola

Nechápu otázku.

Na Ukrajině by člověka co je někomu úspěšnému v patách zlikvidovali. Nejlepší je takové lidi ignorovat a dělat co funguje, hlavně přes nikoho neskákat a nebýt nikomu v patách.

still

Jednou v životě jsem skočil do prázdna. Jsem klikař, jen jsem si vyvrtnul kotník. Mohl jsem si třeba zlomit nohu. Ale nezlomil :)

Leonardo

Nejlepší obrana je útok. Takže pokud to jen trochu jde tak zaútoč.

annas

Sice jsem dala všem body, že odpověděli.
Beru názory, i když některé nejsou reakcí v souladu se zadáním otázky.