Avatar uživatele
annas

Je lepší ztratit všechny své vzpomínky, či už nikdy nemít žádné nové? Otravují vzpomínky přítomnost a ničí budoucnost?

Oldřich Nový „Vzpomínky otravují přítomnost a ničí budoucnost“

Nebo je to takto?

Jan Paul „Vzpomínka je jediný ráj, ze kterého nemůžeme být vyhnáni.“
Johannes Mario Simmel „Radost ze života spočívá přece vždy v našich vzpomínkách…“

--

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? vagra, johana 56, ivzez, Drap, briketka10, gagaga, wendyX, synekdocha, Altair-AC před 2402 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Neni dobré ztratit vzpomínky S panem Novým bych asi nesouhlasil. Každá vzpomínka nese i zkušenost a poučení.. Vzpomínka je vlastně i historie. Náhodou jsem dnes viděl kousek pořadu, myslím na ČT2, historie cz. A tam jeden ze zúčastněných pronesl větu, která se mi líbila a myslím, že je i pravdivá : „Kdo zná historii, ovládá současnost i budoucnost.“

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Každá vzpomínka má svůj význam, ať už je špatná, nebo dobrá. Pravda, některých bych se rád zbavil, ale i ty slouží jako memento. Život bez vzpomínek si nedovedu představit, asi bych si připadal jako bezduchý golem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

Moje vzpomínky mi nikdo nemůže vzít, nikdo je nemůže
změnit.
Vzpomínky si můžu v mojí paměti přehrávat pořád dokola.
Kdykoli budu chtít, můžu je znovu prožít.

Herce Oldřicha Nového si matně vybavuji v nějakém černobílém
filmu. Řekl větu „Zavřete oči, odcházím“, ale nic víc a byl to asi
film Kristián? nevím, jestli se nepletu.

.......
Tak jsem se nespletla Hurá:
http://zivoto­pis.osobnosti­.cz/oldrich-novy.php

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Oldřicha nového mám moc ráda,
ale souhlasit s ním nemohu:

Vzpomínky jsou to nejcennější, co mám(e).

_____

Myslím si, že přítomnost otravují a budoucnost většinou ničí lidé,
kteří se dostatečně nevyrovnali s minulosti, takže s sebou stále
táhnou nedořešené „věci“…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

Člověk bez vzpomínek je jako společnost bez historie. Když je nemá, tak není na čem stavět. Bylo by zajímavé, jak by na takovou otázku odpověděl např. někdo se zkušeností z koncentračního tábora, nebo z války.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Altair-AC

Velice zajímavá otázka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Ztratit všechny své vzpomínky / mimo závažných okolností, které jsou příčinou/ snad ani nelze.
Příjemné zůstanou v paměti automaticky.V pří­tomnosti jsou občas neviditelným psychickým poradcem, neotravují. V budoucnosti se jistě uloží další, ničit ji nebudou.
Se špatnými je lepší vyrovnat se co nejdříve, vybrat z nich užitečné poučení a nechat je zapadnout. Nebývá to jednoduché, přesto osvobozující řešení. Jinak se může stát, že ovládnou veškeré počínání. Ovlivní radost ze života a vzpomínkový ráj se postupně může měnit na doživotní peklo…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
synekdocha

‚Bez minulosti není budoucnost‘ (nepamatuju si, kdo to řekl první)

Nechtěla bych přijít o své vzpomínky, ať už jsou jaké jsou. Je to prostě část života, část mě samotné. Bez vzpomínek člověk by byl zase jako dítě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Moje chyba, vložla jsem do otázky doplňují text 2×.

před 2401 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek