Marty Koller

Je lepší věřit v Ježíška, nebo v boha?

Já věřím v Boha.

Nejlepší odpověď
annas

Ptal jstse se, zda se chcete zlepšit. Napsala jem, že ano, pokud se zamyslíte nad stylizací. Jenže předchozí otázku jste oevzal z netu, ale odkaz nevložil,
Psal jsem vám, že ežíš je zdrobnělr Ježíš a že se nrodil Marii vBetlémě . Přišel na svět jako dar rodičům, matce i pěstounovi, ale i jako dar lidstvu. Je to vzájemné lásky mezi lidmi, které je skutečným.

Jinak je to Bpží syn, který byl jako Ježíš Kristus ukřižovaný za hříchy lidstva. inak je to boží syn jako jedna součást trojediného Boha otce, který stvořilsvěšt. i Duch svatý, duchovno, jeho ž prosstřednctvím lidé v boha věří.

Modlitba Věřím, kde najdete všechny 3 podoby Boha.

https://farpel­.cz/zakladni-modlitby/
J ežíšův život začíná, když všěříte jen v nšho, tedy vv dárky, které nosí.
Měl byste brát Bpha jako celek.

Go této tdrojjediné pdiobyx patřío i Duch svatý,

Další odpovědi
Kazatel

Jestli víš, kdo leží v Božím hrobě, pak budeš znát odpověď i na svou otázku.

Rokio

Ježíš Kristus a Bůh je ta samá entita. Patří do ní ještě duch svatý.

Roman71

Asi vás to překvapí, ale v „Božím hrobě“ Boží, ani Ježíšovo tělo neleží.
Bůh v lidské (tedy hmotné) podobě na zemi nikdy nebyl. Bohem stvořený a vzkříšený Ježíš ano. Ježíš byl podle evangelia vzat zpět do nebe. Jeho tělo tedy na zemi není. A Božího svatého ducha – sílu, kterou Bůh působí – pohřbít také nelze.

Takže „Boží hrob“ je buď prázdný, nebo se v něm nachází cizí kosterní pozůstatky.

Mimochodem k otázce, věřím v existenci obou 😉

da ny

Víra v Ježíška nebo Boha. Nic z toho není lepší nebo horší. (Opět podivně položená otázka, celkem pozbývající smysl).
Každý věří, čemu/v co chce (ne)věřit.
Otázkou je, jak si kdo, Vy představujete Boha Snad pána s vousem na obláčku? ;) To mlže být „přežitek“, někdo to má jinak. Například kvantová fyzika a její supergravitační teorie, definuje Boha, takto: „Existuje sjednocené pole energií, naprosto vyvážené….“ Jiný jako Vesmírný počítač atd., atp. Bůh je v každém z nás…..
Ježíš x Ježíšek (dítě, nosící vánoční dárky dětem), by bylo téma na filozofické debaty :D