Myška Elča

Je lepší být bohatá, anebo slavná?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, jaké bohatství či slávu máte na myslí.

Bohatství není vždy v penězích, ale existuje i bohatství ducha, k němuž nejsou třeba peníze. Bohatství duše vám nikdo neukradne na rozdíl od bohatství peněz.

Za bohatství považuji zdraví. V tomto případě bych chtěla ještě víc.

Sláva – znáte české přísloví? „Všechna sláva, polní tráva., i když ze sena jsou často živi i potomci.

Co řekl Michael Jackson o slsávě.

"Dívky, které se do mě zbláznily mě sledují, málem mě mohou zabít v autě a ohrožují i své životy jen aby byly se mnou, aby mě viděly. Udělají cokoli a to mi láme srdce. Dohání mě to k šílenství. Ničí to mé vztahy, jestliže je mám a také život s rodinou. To je CENA SLÁVY.“

„Každá sláva je nebezpečná,, dobrá přínáší závist, špatná hanbu. Anglické přísloví.“

Zdroj: https://citaty­.net/temata/sla­va/?page=2

Jinak bohatství i sláva často nemívají dlouhého trvání a vzbuzují závist …

Další odpovědi
marci1

Z těchto dvou možností určitě bohatá. Sláva tě „obere“ o jakékoliv soukromí. K bohatství samozřejmě i zdraví. 🙂

Daidal

Myslím si, že slavní jsou zpravidla bohatí. A pokud nejsou, tak není moc těžké zbohatnout a využít své popularity (mnoha směry). Kdežto bohatí můžou být bohatí, ale slavnými být nemusí.
Ale se slávou je bohatství spojeno.

Jde o to proč být slavný a co člověk chce. A o jakou slávu jde.

elkon

Za slávu si nic nekoupíš.

led

Za slávu sa platí… stratou súkromia.
Byť bohatou nemusí znamenať byť šťastnou.
Obe majú spoločnú vlastnosť – vzbudzujú závisť.
Som bohatá a slávna, ale bohatstvo a sláva nemusia byť len o peniazoch a majetku.
Mám bohaté skúsenosti a poznajú ma v mojej oblasti záujmu. Napríklad tu na tejto stránke – som bohatá, dosiahla som zlato! Som bohatá, získala som skúsenosti. A slávna? mnohí užívatelia ma poznajú (pod prezývkou led) a sledujú moje príspevky… no povedzte, nie je to sláva? Už sa stalo, keď z rôznych dôvodov som tu nebola, podaktorí si to dokonca aj všimli, no povedzte, nie je to sláva?
Čo tam sláva a bohatstvo v majetku, peniazoch a mať strach a strach je mocný čarodej. dokáže človeku zvrátiť život k neživotu.

da ny

Nejlepší je být zdravá, spokojená a třeba šťastná (to má člověk ve své moci).
I slavní umírali v chudobě, opuštění.
I bohatá můžete být nešťastná/nes­pokojená, ve zlaté kleci aj.

hapiky

Jak pro koho. Myslím, že většině bohatých žen postačí, že jsou bohaté. Naopak, některé by daly vše, aby byly slavné. Nevím co je tedy lepší, ale vůbec nejlepší je být bohatá a slavná.
V neposlední řadě, některé by daly bohatství i slávu za zdraví (kdyby ho neměly).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.