Avatar uživatele
Rokio

Je horší žebrání, nebo vybírání mincí z automatů a nákupních vozíků?

Co je podle vás větší ostuda a co více škodí společnosti?

Nikdy nežebrám. Naopak docela často lidé žebrají u mě. Naposledy včera jeden chlap po mě chtěl cigaretu. Řekl jsem mu, že jsem nekuřák.

Zajímavá 0 před 27 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Ono to vyjde skoro na stejno, akorát vybírání mincí nikoho neobtěžuje. Taky jsem tak jednou našla mince v automatu na mhd, ale nehledala jsem je cíleně, kupovala jsem si lístek a jak automat vrátil, tak jich tam jich tam bylo víc, než kolik mi měl vrátit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Já považuju za problém žebrání. Pokud někdo vezme minci, kteoru jiný s velkou pravděpodobností úmyslně někde nechal, to mi žíly netrhá…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

Normalniho cloveka ani takovehle srovnani nenapadne! Protoze normalni clovek nezebra, ani nevybira automaty!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Somrák, jako somrák. Na to jsi odborník ty a ještě se s tím chlubíš. Nejsi schopen ani posoudit jednoduché věci, ptáš se na každou kravinu a neustále otravuješ. Ve tvém věku je to na pováženou. Tydýt prostě zůstane tydýtem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Ostuda je subjektivní pocit a může se lišit od osoby k osoby. Někdo může považovat žebrání za horší, protože považuje za ostudu žádat o peníze, zatímco vybírání mincí z automatů a nákupních vozíků může být vnímáno jako menší přestupek, protože neobtěžuje přímo jednotlivce. Nicméně, ostatní mohou vidět vybírání mincí jako horší, protože je to jakýsi způsob krádeže.

Co se týče škodlivosti pro společnost, obě aktivity jsou výsledkem sociálních nebo ekonomických problémů a jejich negativní dopad na společnost je spíše symptomem těchto problémů než jejich příčinou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek