Kelt

Je hloupý ten, kdo položí hloupou otázku?

Ten, kdo se zeptá, je hloupý 5 minut, ten kdo se nezeptá, je hloupý pořád. Potřeboval jsem se něco zeptat, nechat si poradit na speciálním pracovišti. Tedy laik se zeptal odborníků. Za pár hodin jsem se dozvěděl, že jsem měl hloupý dotaz. Možná ano, ale záleží i na formě, jak se na otázku odpoví. Možná, kdybych dané informace znal, uznal bych nesmyslnost otázky. Takto jsem si vytvořil určité mínění o těch odbornících a oni si vytvořili názor o mně. Ze začátku jsem z toho neměl dobrý pocit, ale příště si to budu pamatovat. Máte podobné zkušenosti? Děkuji.

Nejlepší odpověď
led

Máte pravdu,
radšej sa opýtať, než zostať nevedomý. O tom je predsa aj táto stránka.

Čo je to hlúpa otázka? Je to zbytočná otázka, alebo otázka, pri ktorej sa odpovedajúci diví, ako je možné toto nevedieť? Položila som teraz aj ja hlúpe otázky? Prečo sú hlúpe?

Další odpovědi
zjentek

Nejsou hloupé otázky.

Kepler

Myslíš dotaz typu „co tím chtěl básník říci?“ Odpovídající se na to buď zeptá, nebo to odhadne, je zmatený a tak radši nic, nebo ti nejblbější odpoví „…si to vygůgluj, vole“. Je třeba si dávat velký pozor na to, aby otázka byla srozumitelná a jednoznačná. No, i mně se stává, že trochu ujedu…Nejlepší (a nejméně hloupý) případ je zřejmě ten první, ale skoro nikdo se s tím neobtěžuje.

Ametyst

To se mi stává na úřadech. Ta jejich čeština je strašně nesrozumitelná, tak proto. Melou naučené fráze pro každého stejně, a kašlou na to, zda rozumíš- nerozumíš.

anonym

Hloupé otázky tu mají docela specifický charakter, vlastně to jsou otázky na něco co se nedá zodpovědět a jsou cíleně psány tak, aby na ně nebylo možné odpovědět, tazatel se prostě jen nudí a baví o ostatní připravovat o čas aniž by to mělo sebemenší význam pro něj či kohokoliv jiného … uvedu příklad „Kolik procent mužů jménem Alex právě teď sleduje seriál Ulice ?“ … řeknete o takové otázce že není hloupá ? A podobných je tu od některých tazatelů bohužel stále víc a víc. Mají jedno společné, odpovědět na ně nelze, nebo to absolutně nemá smysl. Tazatel o odpověď vlastně ani nestojí nebo se spokojí s naprosto jakoukoliv nepravdou.

Kryšpín

Kelt nedráždit důchodce.

led

Kryšpín „Kelt nedráždit důchodce.“
Prepáčte hlúpu otázku nevedomej a nechápavej dôchodkyni.
Môžte mi vysvetliť, čím Kelt svojou otázkou dráždi dôchodcov?