Rokio

Je dobré být zásadovým člověkem?

Zásady jsou v podstatě nástavba morálky. Je to něco navíc.

Zásadou může být například vždy chodit včas, či plnit všechny sliby.

Nejlepší odpověď
annas

Ale i zde platí všeho s mírou.

"Zásadovost je posledním útočištěm lidí bez představivosti.“ — Oscar Wilde

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/1082-oscar-wilde-zasadovost-je-poslednim-utocistem-lidi-bez-predsta/

„Zásady jsou sice krásná věc, ale musí se z nich slevit, aby se našel střed mezi různorodými zájmy.“ — Karel Čapek

Zdroj: https://citaty­.net/temata/za­sada/

Další odpovědi
Herjulfson

Být zásadový je určitě dobré pro okolí, protože člověk je pak čitelný a možná i pro své svědomí, pokud jsou zásady správné.
Plnit sliby je úplně skvělé, protože není v životě nic důležitějšího, stejně jako zbytečně nelhat nebo umět přiznat chybu. Myslím, že to lidi přijímají mnohem lépe než zbytečné výmluvy a lži.

Drap

Ano, je to dobré.

Kelt

Zásady jsou mimo jiné určité chemické látky, které mají alkalickou povahu. Hydroxidy, báze, nebo zásady. Ty jsi měl uvést místo toho charakterní člověk, který se řídí určitými pravidly. Chodit včas a plnění slibů k tomu také patří. Zásadový člověk trvá na svém, bude to tak a tak.