Je distanční studium na VŠ to samé jako dálkové?

Nejlepší odpověď
Informator

není

Další odpovědi
Dandi

Distanční studium je takové, že chodíte pouze na zkoušky a jinak nechodíte vůbec.

Při dálkovém docházíte do školy pravidelně třeba dva dny v měsíci.

alenka901

Distanční (dálková) forma studia, kdy studenti chodí do školy např. jedenkrát týdně na odpolední vyučování či konzultace; nemusí se účastnit přednášek a cvičení jako studenti prezenčního studia, kteří do školy chodí obvykle každý den. Dnes bývá většinou nahrazováno tzv. kombinovaným studiem.

dálkové studium, se nyní nazývá kombinované studium. Studijní programy označené jako kombinované mají zvláštní režim výuky a proto je možné je studovat například při zaměstnání.

LuciJe

Termín distanční studium může zahrnovat jak studium dálkové, tak i kombinované (kdy je nutno navštěvovat některé přednášky). Dálkové studium tedy je distančním studiem, avšak distanční studium neznamená pouze dálkové.

Attack-design

ne