ShaiMagal

Studium práv – dálkově/distančně

Dobrý den, rád bych se stal právníkem a hledám tedy vhodnou vysokou školu. Ideální požadavky: státní škola, dálkové(distanční) studium, Bc.->Mgr.->JUDr.

Je mi jedno, kde se škola bude nacházet. Ale ideálně Praha, Brno, Ostrava, Hradec Králové, Pardubice. A přilehlé okolí. (Plzeň je dosti z ruky)

Je toto reálné? Pořád se mi nedaří dohledat žádnou vhodnou školu, která by splňovala požadavky :-/

Prosím o rady.

Děkuji.

Odpovědi
zzzzz

Na státních školách se studuje právo prezenčně. na soukromých to jde i dálkově, ale jedná se o podobor právo ve veřejné správě a je to hodně drahé.

mimulienka89

Skoly, o ktere mate zajem jsou VEREJNE vysoke skoly. STATNI vysoke skoly v CR jsou pouze Univerzita obrany v Brne a Policejni akademie CR v Praze. Verejne vysoke skoly, kde se z Vas muze stat opravdovy JUDr., jsou pouze 4 v republice a to pravnicka fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Masarykova univerzita v Brne, Zapadoceska univerzita v Plzni a Univerzita Palackeho v Olomouci. Na zadne z nich se dalkove prava studovat nedaji. Jestli chcete studovat dalkove, je mozne studovat jenom obory s tzv. Pravnim zamerenim, ale JUDr z Vas timto zpusobem nebude, vetsina pravnich oboru mimo vyse spomina pravnicke fakulty konci na urovni Bc.