jitkana

Distanční práce ?

Co je to distanční práce?

Nejlepší odpověď
petka

Je to nová forma organizace pracovní doby. Tahle forma studia umožňuje studovat ve Vámi vybraném čase na Vámi vybraném místě. Přitom internet slouží pro výměnu studijních materiálů a spojení studenta s příslušným lektorem.Při studiu nemusíte vůbec navštívit školu,s výjimkou státní zkoušky a obhajoby diplomové práce.

Další odpovědi
alenka901

Samotné způsoby distančního výkonu práce se budou nepochybně lišit dle jednotlivých oborů, a to v závislosti na nezbytnosti spojení se zaměstnavatelem. Některé profese zcela jistě vyžadují být ve spojení téměř neustále, jinde naopak postačí pouze jednou za čas (např. měsíčně) doručit výsledek své práce, téměř lhostejno jak (na disketě, elektronické poštou apod.). Mezi těmito dvěma extrémy pak existuje široká škála přechodových variant. Z podstaty těchto rozdílů pak vychází i samotná terminologie jednotlivých způsobů distančního výkonu práce. V souvislostí s prací doma, resp. na dálku, se běžně používají termíny jako homeworking a teleworking. Rozdíl lze spatřovat v tom, že „homeworking“ je pojmově vázán na působení v místě svého bydliště, bez ohledu na povahu práce, zatímco „teleworking“ naopak vychází ze způsobu provádění práce (na dálku, prostřednictvím informačních a telekomunikačních technologií), bez ohledu na skutečné místo, kde k tomu dochází. V případě, že zaměstnanec vykonává práci z domova (homeworking) a zároveň tak činí pomocí prostředků ICT (teleworking), dochází zároveň k teleworking a homeworkingu.

Zdroj: http://www.lu­pa.cz/clanky/dis­tancni-vykon-prace-a-jeho-pravni-uprava/