Avatar uživatele
Lucimia

Studium VŠ

Trochu přemýšlím, že seknu s VŠ. Obor porodní asistentka mě moc baví, a moc bych to chtěla dělat, ale mám pocit, že za prvé budu dlouho hledat práci v tom mém oboru a za druhé už chci ZATRACENĚ RYCHLE pryč od rodičů! Bydlíme v jednom bytě a už se to nedá vydržet. Neumím si představit že ještě 2 roky studia.
Problém je v tom , že mám jenom střední zdravotní školu a jsem jenom zdravotní asistent. Ale místo bych asi sehnala, ale jak placené… Fakt nevím co dělat, uplně mě to dusí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5102 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Práci ve zdravotnictví najdete zcela určitě. Docela možná i někde v porodnici a pak, jakmile dostudujete tento obor, myslím, že nebude takový problém si v něm najít práci.

Těžko Vám ale někdo řekne, co přesně z těch dvou, ne-li více možností, je pro Vás nejlepší, protože každá má svá pro a proti.
V klidu si tedy sedněte, nebo ještě lépe, o víkendu nebo nějakém tom volnu, si vyjeďte někam do klidu do přírody, kde si budete moci pročistit mozek a promyslet ty dvě možnosti. Ta pro a proti obou si můžete napsat na papír, ať je lépe vidíte, ale není to nutné. A podle toho v klidu zvažte, co je pro Vás menší zlo – zda jsou to ještě dva roky být víceméně hmotně zajištěná rodiči, ale za cenu pro V8s nezáživného studia a bydlení s rodiči, s nimiž si očividně nerozumíte, nebo je to vysněná profese, ke které se budete ale muset ještě nějaký ten čas protlouci a navíc minimálně zpočátku s dost mizerným platem… Rozhodnout se musíte Vy sama.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kájina

Co blbneš, jako porodní asistentka místo seženeš jak nic. Pracuji jako zdravotní sestra v okrese Mělník a jen v naší nemocnici je podstav porodních asistentek a v nemocnici 12km od tud mají taky podstav na porodnici. Když zůstaneš jako zdravotní asistent, tak sice práci taky seženeš ( sester je nedostatek ), ale za malý plat. Tak jestli chceš od rodiču, tak radši běž na intr a školu dodělej. Já teď pracuji na gynekologický JIPce a chci dálkově studovat, ale časově je to problém při zaměstnání, taky nevím jestli mi v práci vyjdou vstříc s volnem. Studuj a jako vysokoškolačka si můžeš zkusit zajistit třeba 1/4 úvazek v nemocnici a vydělávat si na intr, když chceš tak nutně prič.

před 5028 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek