Avatar uživatele
anonym

Nějaký vysokoškolák? Potřebuji jednoduše popsat studium na VŠ, popřípadě i jeho ukončení..

Dobrý večer, našel by se někdo, kdo by vysvětlil "pár" věcí? K tomu ukončení, pokud student opravdu na to nemá a chce to vzdát, jestli se posílá nějaký dopis nebo tak.
Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3377 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Když chceš studium ukončit, tak se zastav na studiujním oddělení k referentce tvého oboru a řekni, že končíš; nebo jí pošli mejla, tohle nemusí být nijak formální.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

zbývá odpovědět na první z otázek. Jsou věci, které se liší škola od školy, fakulta od fakulty, katedra od katedry, ale obecně: studium - je-li prezenční - obyčejně probíhá formou seminářů a přednášek, jejichž rozvrh si sestavíte sama (zejm. u seminářů je možnost volby seminární skupiny, dnu v týdnu, hodiny...) na základě požadavků ze strany katedry a Vašich představ a potřeb. Například Vám katedra (obyčejně v nějakém informačním bulletinu) sdělí, kolik musíte absolvovat povinných, nepovinných a povinně volitelných předmětů (za mě se to značilo písmeny - povinné "A", povinně volitelné "B", nepovinné "C", snad to nezměnili) v daném semestru, případně celkově za dobu studia.
Nejdůležitější jsou povinné předměty - jejich neukončení pak může mít vážné následky, kvůli jednomu takovému neukončenému předmětu Vás můžou i vyhodit.
Studujete-li víc než jeden obor, musíte při sestavování rozvrhu dbát na to, aby se Vám jednotlivé přednášky a semináře pokud možno nekryly (někteří to pak dělají tak, že jeden z kryjících se předmětů šulí ve prospěch druhého, např. typicky přednášku ve prospěch semináře, protože na přednáškách se obvykle nevede prezence - netřeba ovšem dodávat, že v tom šuleném předmětu pak má člověk mezery a horko těžko je pak dohání a skládá zkoušku).
Za úspěšně splnění předmětu (složení zkoušky nebo zápočtu) získáte určitý počet tzv. "kreditů" (u každého předmětu je počet jiný a je sdělen v informačním bulletinu, kde máte předměty podrobně popsány, nebo také v informačním systému) - je dáno minimum, kolik jich musíte získat za semestr, aby Vás nevyhodili (na Masaryčce to bylo 15 za semestr, 180 za studium, u dvouoborových studentů pak 15+15 /z každého oboru/ a 180 jako u jednooborových, v obou oborech dohromady).
Je-li studium tzv. kombinované (dříve "dálkové", "distanční"), tak u toho nevím, jak to chodí, to jsem totiž na vlastní kůži nezažil...
K tomu ukončení, no nevím - lepší to bude klasickým dopisem, poštou... ale nejspíš jen pro formu, protože jak už tu bylo řečeno, v podstatě už jim to potom může být jedno... já kdysi psal jen žádost o přerušení a tu jsem adresoval doporučeně děkanovi, on mi též klasickou poštou odpověděl. Ukončení studia z vlastního rozhodnutí asi bude jiný případ.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce