Rokio

Je dar vždy dobrý skutek?

Je darování pokaždé dobrým skutkem? Může se dárkem někdy napáchat zlo? Pokud ano, tak ve kterém případě?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Emefej

jiná odpověď

Vnoučkovi jsem daroval dětskou bicí soupravu, kluk měl radost, já měl radost. Naši mladí se mnou 3 roky nemluvili. Asi nemají rádi hudbu…

Další odpovědi
Malvína

ne

Dostal se je mně případ, kdy pár dostal od rodiny nějaký kousek oblečení na miminko. Ze strany rodiny šlo o “haha, chceme vás popostrčit k početí”. Pár nemohl mít děti…
Rozhodně se tedy nejednalo o dobrý skutek, byť byl darován v dobré víře. A takových příběhů ze života je spousta.

annas

jiná odpověď

Není to jednoznačné. Záleží na pohledu dárce a obdarovaného. Může být dar z lásky, pro radost, výrazem úcty pro dárce, ,ale také jakýmsi „výkupným“ pro obdarovaného za nedostatek výše uvedeného či „podrazu“.

Vietnamské přisloví – .vyluštila jsem v křížovce.
"Nic jsi neprodal líp, než cos daroval.“

Kdo rychle dává, dvakrát dává.

I život je dar, jímž se můžeme sami těšit.

Napadlo mně biblické .- přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno …

paul1

jiná odpověď

Většinou by měl být dar dobrý skutek, pokud je dávaný s láskou. Ale někdy se to nepovede a z dobrého úmyslu může vzniknout nedorozumění.

Pepa25

ne

Existuje „danajský dar“ (kdo rčení nezná, tak se týká Trojského koně), který obdarovanému přidělá akorát starosti nebo ho i poškodí.

Jan Kunčar

jiná odpověď

Záleží na úhlu pohledu dárce a úhlu pohledu obdarovaného.

L.G.

ano

Vyjma toho Danajskýho jsem za odpověď ano…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.