hapiky

Je chytrá otázka užitečnější či vzácnější než jiné běžně používáné vygooglované odpovědi?

Nejlepší odpověď
annas

Co jsou to chytré otázky? Pro každého je to něco jiného. Jaká otázka – taková odpověď.

Nepovažuji otázky za vzácné, chytré, jak kdy, ale nikoliv cenné, občas za zajímavé, zábavné, správně formulované, která dávají smysl.

Ale jsou náročné otázky, o nichž je třeba přemýšlet, mnozí jim nerozumí, ale o ty zde není zájem.

Chytrá otázka odhalí dosud nepoznané skutečnosti, souvislosti, vše racionální. Chybné otázky jsou ty, které začínají kdyby … ptají se na neracionálno …

Ale je třeba si uvědomit, že s otázkami je to stejně jako s příslovími, jejichž moudrost spočívá v tom, že si protiřečí.

Aktuální otázka nezní, kdo podává ruku, ale kdo ji nastavuje.

Z toho vyplývá, že mnohé odpovědi odsuzují otázky, jimž nerozumějí.
Kde neví, ať mlčí
I ve vyhledávači se najdou chytré odpovědi, záleži, zda odpovídající o problému něco ví. .

Důvody, proč někdo klade otázky, jsou různé

Někdo se ptá, ale uzná je tu odpověď, kterou zná sám.

„Jediná špatná otázka je ta nepoložená“. – uváděl admin v informacích pod žebříčkem.

Jenže někteří jedinci si zde přisvojují právo nařizovat někomu, jaké/které otázky má či nemá vkládat.

Nemyslím vulgární otázky, nebo urážející, případně osobní. Rozhoduje admin.

Další odpovědi
led

Krátka odpoveď s vygooglovaným odkazom, šetrí čas a priestor. Múdremu napovedz, hlupákovi nepomôžeš ani hrubou knihou.
Ale…
Je otázkou, čo považujete za chytrú otázku.
Je to otázka, ktorá:
1 – zaujíma len vás, aj keď iným nemá čo povedať
2 – zaujíma viacerých
3 – je položená pre zisk bodov, alebo kamarátov,
4 – objasňuje problém
5 – nemôže nájsť odpoveď ani vygooglením
6 – odpoveď je v jazyku, ktorému nerozumiem

dubraro

Chytrá otázka má svou hodnotu, protože mne může přimět získat informace, o které bych se jinak nezajímal, nebo podívat se na něco z jiného úhlu pohledu než dosud.

Kepler

To určitě ano. Dobrých otázek je tu jako šafránu. Někdo dokonce pokládá otázky, na kterou už odpověď zná, jen aby vypadal zajímavější. Většinu odpovědí na otázky lze vygooglovat. Někomu se holt nechce. Vůbec mi to ale nevadí, protože se aspoň sám něčemu přiučím.

Lamalam

I na chytrou otázku můžeš dostat hloupou odpověď.

zjentek

Neexistují hloupé otázky.

Altair-AC

Definuj Chytrá Otázka

hapiky

Kepler: Proč položení otázky nemůžeš brát jako téma k diskusi. Nikdo nezná vše, ani google. Jde také o úhel pohledu, názor nezasvěceného apod. Diskuse je cesta k nejlepší odpovědi.

Kepler

Pokud je to téma k diskuzi, tak to tak i beru. Ale když se někdo zeptá třeba co znamená to a to slovo nebo jak dýchají žáby, pak je to otázka na fakt, který se vygooglovat dá a diskuze je zbytečná.

led

Otázka dýchania nielen žiab, ale celkovo obojživelníkov, môže byť zaujímavá aj pre životy ľudí pracujúcich pod hladinou vody. 🙂

hapiky

led: 5. je správná odpověď+2.