Lgee

Je cheeseburger z McDonald's zá­kladem zdravého životního stylu?

Odpovědi
Drap

Ne, neni

Filip84

McDonald´s je jeden z nejlevnějších velkých řetězců rychlého občerstvení v U. S. Vezmi si takový Quarter Pounder:

máš tam 1/4 lb hovězího masa (mletého, a v hotovém stavu), máš tam housku, dva plátky chedaru (100 g), kečup, hořčici, cibuli, okurku, housku na burger. 150 g mletého hovězího masa máš Kč 22.50, dva plátky chedaru Kč 20.00, kečup a hořčice Kč 3.00, cibule a okurka Kč 5.00, houska Kč 15.00 – normální, kvalitní a čerstvé, suroviny, aby to za něco stálo. Suma Kč 63.50 × 3.15 = Kč 197.00 (po zaokrouhlení). Oni to prodávají za Kč 95.00. OK nějakou desetikorunu můžeš ušetřit na servisu, a na tom, že to je „pásová výroba“, ale zbytek musíš vydupat ze země okmásáním kvality surovin. A to, ten náš, obsahuje chedar, americký obsahuje imitaci amerického sýru (prostě: klasika!) a stojí USD 3.89.

Jestli chceš burger za Kč 95.00, aby byl chutný a zdravý, musíš si ho vyrobit sám.

Tady je to o tom, že maso vyrábí, po tunách, fabryka na výrobu masa do burgerů McDonald´s v Pol­sku, ta fabryka ho namele, naformuje a hluboce zamrazí (mrazit se dají kosti, jinak se to maso potrhá a nikdy to nebude ani chutné, ani zdravé, bude to sice, hygienicky nezávadné, ale to je tak všecko). Okurky vyrábí fabryka na výrobu okurek pro McDonald´s někde v DDR, nebo Nizozemí, a – zase – ty okurky už jsou v tom láku nakrájené přesně na rozměr a hmotnost, kterou si McDonald´s určil. A tak by šlo pokračovat. Jídlo s takovým stupněm průmyslového zpracování nikdy nebude zdravé, ani chutné.

Zajdi si k řezníkovi, dej si dršťkovku, slaný rohlík a pivo a vyjde Tě to cca na stejné peníze, jako tady to Scheisse. A bude to chutné a bude to zdravé.

Zdroj: https://www.mcdo­nalds.cz/menu/ho­vezi-burgery/mcroyal/ https://ceniky­.mcdonalds.cz/ce­nik/cenik.jsp?res­taurace=019&pod­typ=11 https://www.mcdo­nalds.com/us/en-us/product/quarter-pounder-with-cheese.html

Dvorní šašek

Přesně naopak.

Ametyst

Není, a ani se na rozdíl od jiných občerstvení nikdy tak netvářil. Takže víme, co můžeme čekat.

Michálek1245

I když si to spousta lidí myslí, tak bohužel McDonald fakt zdravý životní styl není. Ale naštěstí si to podle mě už spousta lidí, respektive čím dál tím více lidí, postupně uvědomuje. :) Jako třeba u dospělých mi je to jedno. Ale u dětí mi to fakt vadí, že to do nich rodiče ještě cpou. Jako já mám rád třeba COLVIA – jen ty produkty pro děti. To mi přijde hodně fajn značka. :)