Lgee

Je 10 ml oleje za den příliš?

Nebo je to ještě „zdravé“?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná. Neuvedl jste,o který druh oleje, zda počítáte syrový nebo použitý v pokrmech. Jaké je vaše složení jídla atd.

„Tuky mají určitou energetickou hodnotu a tvoří část celkové denní přijaté energie. Doporučené energetické zastoupení tuků v naší potravě by mělo být 25–30 %, což odpovídá cca 70–100 g tuku za den. To není příliš, avšak plně toto množství postačí pro pokrytí našich potřeb.“

Proto si množství oleje zvažte a uvidíte, zda je dávka vyhovující.

https://aktin­.cz/2269-vse-o-tucich