hapiky

Jaký vliv či spojitost má nesmělost na pohyby rukou?

Zdá se, že nesmělí neví co s rukama.

Nejlepší odpověď
annas

Nesmělí, často stydliví lidé jsou zpravidla introverty, takže někdy se jim špatně žije mezi extroverty. Jsou při styku s lidmi nervozní.

Vypovídá o nich tzv. řeč těla, týká se rukou, nohou, očí, stání či sezení. Njdůležitějí jsou ale oči.

Pojevuje se to třeba při vstupu do místnosti – pocit nejistoty, i při podání ruky. U nesmělých či stydlivých lidí jde jen o krátký dotek.

Stejně při sezení na židlí, např. na jejím okraji., hrbí se se skrčenými rameny, jejich postavení nohou, různé pohyby rukou – hra s prsty , třesou se jim ruce, , potí se, ruce neleží klidně na klíně či na opěrce židle. ,Někdo si hraje s oděvem, (jakési žmouláníí), raději si dělá poznámky atd.

Ale nejen z pohybu rukou, ale z celého vzezření je poznat, že se člověk cítí nejistě.

Vědci zjistili, že existuje gen plachosti. „Plachost může být i dědičná. Nový výzkum ukazuje, že někteří plaší lidé mají jinou variantu genu ovlivňujícího produkci serotoninu v reakci na stres. Tím je možné vysvětlit, že někteří lidé reagují na stres úzkostí, zatímco jiní zůstávají v pohodě.“
http://www.psycho­log-sykora.cz/clan­ky/jak-prekonat-plachost

.

Další odpovědi
Edison

To si nemyslím. Myslím, že jde o druh katatonie. Některé rovněž může způsobovat mozková obrna. Zkrátka, když, tak bez vyšetření těžko soudit.

Zdroj: https://www.wi­kiskripta.eu/w/Ka­tatonie