orwell

Jaký názor máte na kosmický objekt Oumuamua?

https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/488635-je-oumuamua-skutecne-mimozemska-sonda-zahada-trva.html

Nejlepší odpověď
aliendrone

Asi šutrák, no. Mezihvězdný inteligentní cestovatel se „závratnou“ rychlostí 25km/s? ROFL! Proti tomu je cesta na Mars na tříkolce úplná blesková brnkačka! Navíc – idea kosmické plachty je sice TEORETICKY možná, z praktického hlediska je to něco podobného, jako letadlo s parním strojem a kotelnou. ;) :D :D

Příliš málo relevantních dat, příliš mnoho spekulací. Nostromo rozflákala Ripleyová na hadry, ničemnice jedna, Predátoři se po opakovaných fiascích Zemi vyhýbají a Saljut se dá opravit kladivem, KOMICKOU plachtu netřeba! ;) :D :D https://www.csfd­.cz/film/502955-saljut-7/prehled/

Další odpovědi
Kepler

Sice starší zdroj, ale jinak se přiznám, že už mi velmi dlouho nerozbušilo srdce tak, jako smrťák kafe s rumem, baba next. Osobně mě zaujal naprosto netypický tvar toho objektu. Tak slušný asteroid nevypadá. Pak taky mění směr a rychlost, což taky kus skály taky nedělá. No, jen tak si kolem Slunce proletěl po hyporbolické dráze, využil gravitačního praku jako ty zemské sondy mezi planetami a letí si dál za svým neznámým cílem. To je teda trotl, vůbec si nás nevšiml (žádná rádiová odezva). Asi věděl proč.
Jinak souhlasím s tím, že by nějaká pohotovostní a připravená jednotka měla existovat a být připravená jednat velmi rychle. Nejedná se jen o extrasolární tělesa, ale hlavně o hrozící kolize i v naší soustavě (asteroidy. No a co když se stane průser na ISS?¨Nějaký pidi meteoroid jim zničí podporu života a bez rychlé pomoci budou všichni v pr…

Arne1

Že je škoda, že nemáme k dispozici okamžitě nasaditelnou průzkumnou sondu.

Mimochodem, tohle se na tu situaci docela hodí:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Setk%C3%A1n%C3%­AD_s_R%C3%A1mou

JájsemRaibek

Nechápu jak někdo může říct, že to nemůže být dílo mimozemské civilizace, protože bychom to přece poznali. Podle čeho? Že tam nesedějí za vokýnkem a nepořizují si selfíčka? Že našinci neslyší žádný radiový signál? Třeba nic z toho nepotřebují, protože se dorozumívají jinak, fotografují také jinak což my nevíme a třeba takový způsob jednou vynalezneme.
Třeba je to část lodi Nostrormo, kde jsou ony vajíčka :D

Radius

Na TV Kino Svět právě dávají seriál:

UFO – Odtajněno! (celkem 6 dílů)

a tam popisují např. zvláštní trojůhelníkové objekty, které se objevují nad západní Evropou, jsou tam neuvěřitelná svědectví lidí (i policistů), co to viděli, mělo to i světla, slyšeli i divný zvuk z objektu, objekty se objevily i na radarech, vyrazily k nim dokonce stíhačky, ale ty objekty udělaly manévr, co se nedá vysvětlit, třeba strašně rychle odlétly pryč rychlostí, kterou my nedokážeme tak vyvinout. Rozhodně zajímavý seriál…

orwell

Děkuji všem za odpovědi a diskuzní příspěvky. Osobně se kloním k názoru, že se nejedná o výtvor nějaké mimozemské civilizace. Také si myslím, že výskyt civilizací ve vesmíru bude mnohem vzácnější, než se předpokládá a příroda ve své nekonečné moudrosti je vzájemně oddělila takovými prostoročasovými vzdálenostmi, že vzájemné setkání je prakticky vyloučené. Naštěstí! Vzhledem k tomu, jak se chováme my lidé k sobě na naší planetě si dovedu představit, co by se asi dělo dříve nebo později ve vztazích mezi civilizacemi. Nedělám si iluze a raději bych ne sebe moc neupozorňoval různými „vzkazy“. Ale je to jen můj současný názor a třeba ho jednou změním…

Kepler

Jo, móda se mění. Dřív to byly létající talíře s vypouklými středy, teď jsou to triangly. Tvar okurky zatím nikoho nenapadl, ačkoliv je to naprosto nejpraktičtěj­ší tvar.

Edison

Jak pro koho… Jak pro koho… 😁

aliendrone

Kepler>>> My droni máme vyspělejší technologie, takže víme PROČ objekt nereagoval, přestože MOHL! Mrtvého brouka dělal proto, že po scanu oblasti Valmezu objevil děsivou bytost lemtající lomcováky, baby next! Ruku na srdce – divíš se? ;) :D :D

Kepler

Jo, to souhlasí a nedivím se. Asi o Valachoch ten pazúr už něco předem věděl, tož radši vzal hyperbolického roha. Pamatuj: Valaši nikdy neprohráli, když tak jako jediní zremizovali ze sloboviců!

aliendrone

Arne1>>> To je jedna z mých oblíbených, parádní pecka!!! Takové se dnes už nepíší… FŇUK! ;)

Edison

JájsemRaibek: A víš, že to platí i obráceně? Jak někdo může říct, že to MUSÍ být výtvor mimozemské civilizace, protože se to nechová tak, jak jsme zvyklí z přírody?

JájsemRaibek

Ano vím.
To samé když ěkdo tvrdí, že tam a tam nemůže být život protože …, protože proč? Copak my víme jak se ty jiné bytosti chovají, co potřebují k životu? To co platí zde a pro nás tak vůbec nemusí platit pro ně. Tak stejně „oni“ mohou říct, že tímto směrem kde jsme my nemůže být život, protože je tu kyslík a voda a ta by případný život zabila-podle nich.

Edison

Tak je to dobrý… Právě, že většina UFOlogů operuje právě tak, jak jsem naznačil. Až mě u toho mrazí…

Edison

Arne, obávám se, že i přes okamžité nasazení by byla příliš pomalá.