Kepler

Pokud si dobře pamatuju, psalo se tehdy něco o tom, že zavírání a zajištění dveří nebylo podle norem. Takže nedbalostní trestný čin.

autacek

Myslím si, že cokoli komukoli půjčit, co tobě do té doby dobře slouží, může být cesta do pekel. A teď si představ, že bys za to mohl, i kdyby se ti tam saunoval zloděj.

mosoj

A ono to bylo zkolaudováno jako sauna? Když se mluví o normách.

ivzez

Souhlasím s Keplerem → v případě majitele
bych to také viděla jako nedbalost.

Ovšem zlomená klika a nemožnost rozbít okénko → neměla
by tam být nějaká odpovědnost dodavatele?
Ten by přece měl ručit za bezpečnost. Nebo se mýlím?

Jiří Bohumil

Z právního hlediska má majitel asi smůlu.
A jak se říká „za dobrotu na žebrotu“ a „náhoda je blbec“. Jemu se to nestalo a ony měly smůlu.
Jinak ale jsem ještě četl nějakou polemiku, že by jim mohlo pomoci, kdyby lehly na podlahu, nebo nějak vytrhly lavici a použili ji na rozbití toho okna. Že taky asi pak už nějak zmatkovaly. Možná to byly argumenty obhajoby. To už je ale co by kdyby.
A taky by mně zajímalo, čím byla vytápěná, jestli elektricky, nebo nějak jinak a jestli nešlo nějakým způsobem omezit vytápění.

Dochy

Děláš si pr.el? Co třeba napsat předmět otázky do otázky?