barusee

Jaký je váš názor na Romy?

Co říkáte na tento článek?
http://autbiba­tautabeat.blog­spot.com/2011/03­/rasismus-nikoliv-kradou-mlati-kde-to.html

Odpovědi
anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nekteri-lide-odsuzuji-romy-vsichni-nejsou-zli-nekteri-jsou-slusni-staraji-se-o-deti-pracuji-atd

Drap

Npovažuji se za rasistu. Bohužel zkušenosti moje, mé rodiny a přátel jsou nevalné. Proto dále raději bez komentáře.

lukas.lukas

Romové jsou normální lidé jako mi bílý tak proč je furt krytyzujete ?

led

Ten prípad je síce smutný a farba kože s tým nemá nič spoločného. Ďôležitá je výchova a zaradenie sa do spoločnosti. V našej „bielej“ spoločnosti ostatní „označení inou farbou kože, alebo nečeskou rečou“ sú viditeľnejší.
Alebo si snaď myslíte, že tí so správnou farbou sú lepší. Nie sú, len sa ľahšie stratia v dave.

iceT

Jednou jsem se takhle vracela večer z práce a slyším:„Když cigán mlátí Čecha,je to v pořádku.Když Čech mlátí cigána taky je to v pořádku,ale když cigán mlátí cigána,tak to je fakt špatně.“
To říkal jeden cigán druhému.
Jako co nechápu absolutně vůbec,proč by se děti měly ve školách učit romštinu a romské dějiny,když oni o našich dějinách nevědí nic nebo jen zlomek,nemluvě o českém jazyku,to taky neumějí pořádně.Prý abychom je lépe pochopili,jejich kulturu a zvyky a kdesi cosi.Co oni vědí o české kultuře a zvycích?
Jsem rasista?Ne,nej­sem,mě nevadí barva kůže,pokud by byli zelení a jednali by stejně,tak to bude to samé.

anonym

No comment !

Honzucha

Romové tady nemají co dělat. Každá národnost má mít své teritorium (stát) a tam zůstat. Měl už dávno platit zákon, že žádný člověk nesmí bydlet v cizí zemi a tím by byl vyřešen rasismus a konflikty. Romové za to nemůžou, protože jsou jací jsou. Všichni víme, kteří blbci za to můžou.

coco

Škoda času se k tomuto tématu vyjadřovat.

panenka

Nemám s nima dobré zkušenosti nevšímám si jich.

hanny 2

Řekla bych asi toto – kbyby neexistovali,vět­šina lidí by ani neznala slovo „rasismus“.V sou­vislosti s nimi je zde zmíněné slovo používáno příliš často.
Doplňuji:
Souhlasím na 100%s jancacy,ve Švýcarsku si s nimi poradit umí,kdo nepracuje a nechová se slušně,má smůlu.To je zajímavý,že za to tuto zemi/Švýcarsko/nkdo neobviňuje,že je diskriminuje a podobný kecy.Možná už někomu z vás ten meil přišel,jak to tam funguje!Jenže u nás se vymlouvají,že je nechce nikdo zaměstnat a já se ani nedivím.Tak ať jim vláda práci najde a dohlídne na to,ať si ty prachy zaslouží,on by je ten humor přešel,až by chodili sedření z práce,viděli jste někdy smutnýho cigána?

dědapetr

Nemám nic proti barvě pleti nejsem rasista,ale romáky nsnáším.Mezi cikánama mámi kamarády,ale ti tvrdí že nejsou romové (romové prý dělají bordel) a oni snima nechcou mít nic společného a taky je nesnáší.Já prostě ty kubánský vysadkáře nemusim.

Michal Kole

Mě nevadí, pokud nedělají bordel, chovají se normálně, chodí do práce a děti do školy

blesk26

Na základě zkušeností můžu s čistým srdcem prohlásit, že je opravdu nemám rád. A proč? Protože je to zkrátka havěť. Říkejte si co chcete, ale pokud je 10% cikánů (jsou to odjakživa cikáni, ne Romové, to je jenom moderní multikulti název, aby se líp začlenili a jednodušeji zpustošili naši kulturu) slušných a 90% „neslušných“, tak ať se ti slušní nezlobí, ale pod pojmem „cikán“ nebo „rom“ si nemůžu přestavit nic dobrého.

Proč se musím bát, když jdu večer (a nejenom večer) po ulici, kde na každém rohu postávají skupinky „romů“ s cigárama a chlastem, hlasitě na sebe pokřikují a blbě na vás koukají? Taková společnost se mi nelíbí. A bude hůř :(

Navíc by mě zajímalo, kdo to začal spojovat s termínem „rasismus“, vždyť jsme rasa stejná :)

franku

Špatný,protože jen 1 ze 100 cikánu je slušný a taky on se vyhybá cikánům.Ví proč.
Doplňuji:
Pro Lukase:My je nekritizujeme,jen mluvíme o zkušenostech.

jancacv

Upozorňuji že až toto budete číst tak že se zčistého srdce a svědomí prohlašuji za tolerantního člověka, stím že nemám problémy s barvou pleti,ale pokud si oni říkají Romové tak ať táhnou do Romy,a jeden člověk mě kdysi řekl cituji,Hitler tu měl být ještě20let a žádnej cikán vté době potažmo Rom by tu dnes nebyl,můj názor je ten že pokud oni budou pořád řvát že je tu diskriminujeme tak ať se seberou a táhnou jinam,maj dnes už tu možnost z jiných států taky zdrhaj třeba kvůli politice a vyznání atd ¨tak ať taky táhnou když se jim tady nelíbí že zadarmo na náš úkor a z našich peněz žijou hrajou automaty ničej byty atd atd viz Chánov,Klášterec nad Ohří kde zničily takhle 2domy atd atd,my a naše vláda jim zadara umožňujeme žít a jim je to málo sebrala bych jim všechny peníze na který si nevydělali my makáme jak kreténi odvádíme daně a oni znašich peněz žijou a hrajou automaty a jejich smradi lítaj po ulicích skoro nahý a hladový zkuste to udělat vašim dětem a hned máte socku doma potažmo kriminál za zaned.péči,to my jim umožňujeme aby se měli dobře místo toho aby sme je kopli do zadku a řekli nemakáš nemáš a basta,dyk za komančů museli makat všichni jinak měli příživu stát řve že nemá many nám bere i to hovno co máme ale jim cpe horem dolem a my když pak dojdeme na státní úřad že potřebujem pomoct vyserou se na nás,ale dojde cigna se4smradama a ty many co my potřebujem nacpou jim aby měli pokoj je todle tady normální?ten Hitler tu asi faktr měl bejd dýl,nejsem rasista nikdy sem nebyla ale proč bych já za své těžce vydělané peníze měla živit bandů darmožroutů a ještě se bát o život svůj a svejch dětí?a když na něco dojde oni sou dycky v právu a my když se bráníme tak nás zavřou,ať jde tadyle naše státní birokracie a zákony doprdele,dík že ste si to přečetli doufám že sem tím nikoho neurazila ale je to jen můj názor za kterym si stojim

hanka R+

upřímě…mě vadi romi…proto že ojebavaj naší zemi !!! (nekteči sou slušni…ale malo kteří) vubec nemakají a jen si vydupavaji podpori..znám bíle lidi kteři pracuji a snažise ale nemaji penize......tak si dou požadat o podporu…ale nedostanou ji protože maji ,,přimi¨ .....proto že se snaži..mno s kratka : normalni člavek nedostane podporu ale něaka černa tlama co tam zařve tak ji dostane !!! je to hnus…nechala bych je někde chcípnout....­.opravdu jen ojebavaji naši zem !! at tahnou tam s kama přišly !!! mimochodem ja se za rasistku považuji…

tuCZek

Nejsem rasista. Černoch mi neva,ani asiat,ani indián,ale cigoše poznáš vždy (v 99%).
Jsou to nepřizpůsobivé Svině a takový by měli vychcípat. Těch pár přizpůsobivých,ať mezi náma klidně žije a věřím tomu že si jich nikdo ani nevšimne a budou na tom stejně jako my.

No ale už Marie Terezie si s nimi nevěděla rady,max.je nevpustili do měst a nechali je jen na periferiích. Ale ne furt,protože kočovali.

Když mi daj za každýho mrtvýho 10 Kč,tak investuju do zbrojního průkazu a budu zazobanec a moje práce bude mým koníčkem :)