Gus_Fring

Jaký máte názor na skupinu Ortel?

Někteří lidé tuto kapelu považují za xenofobní a homofobní a za primitivy. Ale ještě jsem nikdy v žádném jejich textu neslyšel nic rasistického, xeno- nebo homofobního. Tak nevím, kde to berou…

Nejlepší odpověď
Arne1

Kde to berou ? Někde si to přečetli ! Spousta lidí není schopna si udělat svůj názor.

Další odpovědi
ten který je

Tak nějak tuto kapelu neposlouchám.Os­tatně z české scény poslouchám velice málo kapel.Myslím si ale,že texty této skupiny odráží nelehkou současnost a její stav.
Takové ty hony na čarodějnice proti této skupině mi připomínají hony na undergroundové kapely z přelomu 60 a 70 let.Později to byly hony na vznikající blackmetalové skupiny v 80 letech tehdejšími soudruhy a tzv.novou vlnu.V čem je dnes a včera rozdíl?Opět bude někdo kecat do textů,literatury či filmu?
Nic se nezměnilo,jen lidé reagují na současný pomatený svět a novodobí svazáci včetně staronových soudruhů plivou opět žluč.Je také smutné,že někteří tehdejší perzekuovaní umělci se uchýlili k metodám,které připomínají tehdejší metody proti nim – viz.M.Kocáb.:-(

elkon

Je to úplně normální kapela, která hraje převážně vlastenecké písně. Stačí si je najít na YouTube. To co si většina lidí myslí, oni říkají veřejně. A sluníčkářům, kteří by sem nejraději natahali verbež z celého světa, se to nelíbí, tak před lety udělali proti nim kampaň a zneužili k tomu soutěž Český slavík. A co se týká tak „moderního“ slova xenofobní, není to nic závadného. Stačí se podívat do slovníku. Znamená to mít strach z neznámého. To je úplně běžná vlastnost většiny lidí. Někteří tímto slovem začali ohromovat davy, aniž si zjistili význam. Nebudu sem dávat jejich muziku, která je známá, ale tady se můžete přesvědčit jaké názory má Tomáš Ortel (vlastním jménem Tomáš Hnídek). Jsou to záběry z TV Barrandov. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=UHdW7APHaF0&t=16s, a druhý https://www.y­outube.com/wat­ch?v=KynlR_ICus0&t=11s

Ametyst

Jenom vím, že jsou vlastenci, jsou z Plzně a Tomáš Ortel má hlas jako zvon! Jsou trnem v oku globalistům a různým aktivistům, co také nechtějí patřit nikam.

paul1

Něco o ní vím, nelíbí se mi, že se okolo této skupiny grupují lidé s rasistickými názory.

Mr. Marek

Názory jsou různé. Jejich texty vzbuzují emoce. Osobně nijak neposlouchám a komu se ty songy nelíbí, nemusí je taktéž poslouchat.

Pepa25

Dovolím si citovat: „Hudební kritici vnímají písně Ortelu jako hudebně a textově primitivní, konstatují též muzikantskou nedostatečnost členů. Např. hudební publicista Petr Korál zhodnotil tvorbu skupiny jako myšlenkově rozbředlou a hudebně plytkou. Nejprimitivnější tancovačkový bigbít s povrchně vlasteneckými texty s latentním hraním na strunu rasové a náboženské nesnášenlivosti vnímá jako laciný a trapný. Hana Langrová, hudební redaktorka Deníku.cz, charakterizuje tvorbu jako silná slova, čtyři akordy, patetické texty umocněné naléhavým hlasem a intonací zpěváka, což shrnuje jako politický folk v metalovém kabátě. Texty písní skupiny jsou mnohoznačné, kritizují např. náboženské a etnické menšiny až se často nesou ve smyslu nenávisti vůči některým skupinám osob, jsou považované za xenofobní a silně ideologické.“
Citováno z Wikipedie, kde jsou uvedená tvrzení také ozdrojována.

Kajoch

Nemám s ní ani s poslechem jejich songů,…žádný problém.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Nedivím se, že zrovna vy dva si tu notujete … Mimochodem: pokud porovnáváte underground a Ortel, tak máte hoodně špatnou pamět. Hnídka nikdo do vězení neposílá …

Gus_Fring

Pepa25: Prosím, uvedl bys nějaký text Ortelu, kde bylo opravdu něco rasistického nebo Ortel kritizoval etnickou menšinu?

Ametyst

Pepa25: To je teda hloupý argument: vždyť je to jen otazka času, když už se na nej pořádá masmedialni hon.

Ametyst

Ten, který je: To je fakt. Tentokrát táhne totalita ze Západu, který jsme si blbě idealizovali.

ten který je

Ametyst:Přesně tak.Ona ale ta totalita přišla ze západu už jednou a to před více jak sto lety.Z Německa do Ruska.To už bychom se ale dostali do rozsáhlejší debaty.:-)

Ametyst

Ten, který je: Tvrdím o sobě, že z historie nevím nic jiného než to, co si pamatuji a to, co mi řekli očití svědkové, třeba i mí prarodiče. Proto obdivuji lidi, kteří se historii nevyhýbají jako já, a znají. Zde je krásný rozhovor s historikem právě o Německu a jeho současnému přepisování historie: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=IHHGBJX1Y­lE&t=1234s

ten který je

Ametyst:Díky,mrknu na to.