Kelt

Nevíte název české skupiny, která má tento repertoár?

Tak jsem včera seděl na nádraží, popíjel pivo a čekal na vlak a u dalšího stolu si jeden pouštěl na telefonu hudbu. Byla to česká kapela, kterou jsem nepoznal, ale zpěvák měl celkem zvučný a jasný hlas a zpíval o migrantech o muslimech, kteří sekají hlavy a o všeobecných problémech. Rád bych si tu kapelu vyhledal na youtube, nebo poslechl, ale nevím, jak hledat. Dáte mi nějaký návrh, kdo to mohl být? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Hungalabunga

Ortel- mešita.

Další odpovědi
elkon

Plzeňská skupina Ortel. O skupinu se kdekdo otírá, že hraje závadnou hudbu (protože je v módě stále na někoho nadávat), Ale když si jejich skladby poslechnete, zjistíte jen to, že hrají písně o tom co trápí většinu z nás. Nic závadného to není. Je to podobné, jako když Karel Kryl zpíval o tom co viděl kolem sebe za šlendrián.

Mc Merkurion

… velmi známá, zrušili kvůli ní dokonce slavíka: https://www.id­nes.cz/kultura/hud­ba/cesky-slavik-2017-skutecne-neupravene-vysledky-ortel-kabat-gott.A171129_161­030_hudba_jan

… mimochodem, na této skupině je vidět, jak u nás „NENÍ“ cenzura >>> její skladny nehraje žádná stanice …