Avatar uživatele
mokrygorky

Zpěváci typu Kryl, Ortel, Landa?

Podobný styl.
Nebo patriotické, odvážné, kritizující. Děkuji :)
Doplňuji:
Spíše něco jako Kryl, líbí se mi hra se slovy v jeho písních, jsou takové klidné a jeho hlas není jako ..pravého" zpěváka. Je prostě takový lidový, příjemný. Snad chápete :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, zzzlatokopka před 3326 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

nemôžete porovnávať neporovnateľné.

básnikom z nich bol iba jeden (kryl), a typy landa (ktorého si nevážim ani ako človeka ani ako „umelca“) sú iba prznitelia krylovho diela.

do krylovho kruhu by som skôr radil hutku, nohavicu, …
ich texty sa vám síce môču javiť ako patriotické, ale to je omyl – je to skutočne nadčasová poézia aktuálna neraz i dnes a všade (neberte to absolútne doslova).

;-Q

;-Q
Doplňuji:
a hneď som si pustil lp bratříček (mám vinyl, heč).

;-Q

Upravil/a: arygnoc

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Máte na mysli tyto „umělce“?
http://www.hre­benar.eu/tag/or­tel/

Landovi bych za prznění Krylova umění napařila
pokutu a k Ortelu ani nemá cenu se vyjadřovat …

Úroveň má jenom Karel Kryl, jehož si na rozdíl od dalších jmenovaných velice vážím.
Krylovi se v současnosti nevyrovná nikdo, nikdo se mu ani z dálky nepřibližuje.


@Arygnoc,
také dávám přednost vinylu …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Magix.cz

Promiň, ale srovnávat Karla Kryla s Žitem !! Už jen napsat jméno Landa ve stejné větě s Krylem je v podstatě urážka :( Souhlasím s arygnoc, i když Hutku moc nemusím. Přidal bych Plíhala – např. jeho song Olomouc je, mimo jiné, krásně (lokálně) patriotická.
Doplňuji:
Nejlepší, koho bych Ti doporučil ve stejném stylu, byl Vladimir Vysockij. Velmi doporučuji, pokud se Ti líbí Karel Kryl.

Upravil/a: Magix.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzlatokopka

U nás na je takový Nohavica:-))

http://www.no­havica.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Připojuji se k zástupu pohoršených ze srovnání Kryla s Landou. Jinak mám rád také Vysockého.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek