rrihamirek1

Jaky je vas nazor na tuto moudrou, kratkou povidku o valce?

Maly Ondra se pta tatinka, co je to valka. „Vis Ondro, to se stane tak, ze se napriklad Anglie a USA na necem nemohou dohodnout.“
Do konverzace vstoupi odposlouchajici maminka:„Nepovidej mu hlouposti, Anglie a USA se prece nikdy nepre!!!“ Tatinek odveti:„A co to s tim ma jako spolecnyho? Ja to rikal jenom jako priklad!“ Maminka okamzite s vervou odpovi:" A pak ten kluk bude mit blbosti plnou hlavu!„
"Aspon v ni neco bude mit, ty bys mu tam nechala absolutni prazdno, jako mas ty!“ Maminka se brani:" Ale prosim te, jsi k smichu!"

Ozve se maly Ondra: „Diky, uz je mi vsechno jasny…“

Vazeni, vubec nechapete smysl povidky. Neni absolutne podstatne, kdo s kym kdy jak valcil nebo nevalcil. Snazte se pochopit, co je tou povidkou mysleno a pokus vas UK a USA rozciluji, dosadte si jine zeme.

Odpovědi
zjentek

Je to tak. Rodíme se nahatí a většinou úplně sami a sami také opouštíme tento svět, většinou „nahatí“. Mezi tím ovšem máme (opět většinou) nárok na svůj vlastní názor. A to je hezké, takové „svobodné“ 🤷‍♂️

marci1

Válka je vůl. ☹
Ano, válka je vůl, protože vytváří idiotské situace.
Jedni umírají hladem a hrůzou, druzí jezdí samojediní po dálnicích.
Válka je dítě blbosti, které by mělo být utraceno i s hlavou, která je válkou těhotná.
(Jan Werich)
Válka je vůl: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=VJcMXC4m5rM

Rocker

Chápu to tak,že chlapeček pochopil smysl války v tom,jak se k sobě chovají táta s mámou.

Dvorní šašek

O jaké válce je řeč? O bitvě o Falklandy?

Jura Jurax

Jaký názor? Maminka má v hlavě vskutku částečně prázdno; nedávala v dějepise pozor. Již samotný vznik USA byl „pří“ s Anglií. No a pak byla britsko-americká válka 1812–1815.

led

Nehovoríte náhodou za poslancov EU?
Do vášho príbehu su ako „hrdinov“ môžme dosadiť kohokoľvek, napríklad aj užívateľov tejto stránky. Keď to tak znova čítam, hlavou mi prebleskla klasická otázka, postrach mnohých rodičov: „Čo bolo skôr, vajce alebo kura?“

rrihamirek1

Rocker – Konecne normalni odpoved… Mam sto chuti nominovat, a taky to behem zitrka udelam. (Marci a Zjentek take nevybocuji od povidky, ale zbytek, vubec nerozumim, co myslite…)

rrihamirek1

Příspěvek smazán administrátorem.

Jura Jurax

Jste normální?

rrihamirek1

Příspěvek smazán administrátorem.

Jura Jurax

Buďte rád, pane rrihamirek1, že mne Vaše otázka po názoru zaujala až natolik, že jsem si dovolil svůj názor zde vyslovit. Že se Vám můj názor nelíbí, ba berete jej jako je snahu Vás pošpinit či očernit, je Vaše věc a Váš problém; já onen názor za dehonestující až hnusný nemám.
Naopak jak často uznám za dobré položit otázku či odpovědět již Vaše věc není.
A musím přiznat, že Vaše reakce mne poněkud překvapuje.

rrihamirek1

Bohuzel se tu deji tak silene veci, kdy odpurci mych nazoru ucelove vytvari snahy a zaminky, jak me ocernit, protoze na me nic nemaji, tak si davam velky pozor. Vytvareji se zde ucty, ktere se maji tvarit jako ja, nebo nejak popichovat. Takze bohuzel jsem opatrny. Pokud to byla z Vasi strany nahoda, tak v poradku a omlouvam se. Slovy je to proste hnus bylo mysleno celkove soucasne deni na foru a jak jsem znechucen.

rrihamirek1

Sasku, asi jsi nepochopil sdeleni povidky.

Dvorní šašek

Co se týká válkychtvých mocností, pak bych být tatínka zmínil ještě jednu euroasijskou zemi.

rrihamirek1

Zde neslo ale vubec o mocnosti, ktere spolu valci. Jedna se o povidku k zamysleni nad obecnym tematem valek/hadek.

Dvorní šašek

O tom, že se dva státy neshodnou na něčem, to není. Země většinou uplatňuje na něco nárok, který ospravedlňuje nějakou záminkou, aniž by byl nárok legitimně uplatňován. Válka je daleko sofistikovanější proces. Lidé ale bohužel nemají ten čas přemýšlet nad tím podstatným, jak aktéři, tak diváci.