Rokio

Jaký je váš názor na tento článek o starších důchodcích, který pojednává o zvýšení penze nad 85 let a pro stoleté?

Zde je odkaz: http://tn.nova­.cz/clanek/duchod­ci-nad-85-let-si-mozna-polepsi-rozhodnou-senatori.html

Podle mě je to dobrý nápad, POKUD bude realizován. Nezatíží to tolik daňové poplatníky a pomůže to těm důchodcům, kteří potřebují nějaké peníze více než ti „mladí“ důchodci.

vysvětlivka = „mladý“ důchodce = důchodce od 65 do 85 let

zdroj textu: tv.nova.cz
zdroj obrázku: pixabay.com

Nejlepší odpověď
autacek

Mladý důchodce, starý důchodce, statistická délka dožití mužů je 76 let.

Na kolil se liší finanční potřeby člověka v důchodu nejsem schopen posoudit, co ale vím, tak výsluhové penze jsou naprostá neúcta vzhledem k penzím obyčejných lidí a co též vím, že když se zvyšují důchody, dostanou nejvíc přidáno ti, co to potřebují nejméně.

Další odpovědi
ivzez

Můj názor na článek z odkazu
je stejný jako na téměř vše od tn.nova.
(Najdi si kvalitnější zdroje informací.)

Gestas

Podle mě by bylo lepší lidem od těch 85 místo zvyšování důchodů hradit doplatky za léky. Od 100 let bych to zvyšování penzí nechal, je to takový hezký „dárek k narozeninám“.

FiliSpa

Důchodci by měli mít přidáno

orestez

Podobné články které nic neřeší a je tam moc reklam, kor od zdroje nova, velice často a rád nikdy nečtu, moc jim vě nevěřím. A perpetuum mobile v našem systému?

Drap

Ano, je to dobrý nápad, který nic neřeší a v podstatě jeho efekt bude nulový.

Kryšpín

Část vlády opisovačů provedla vynikající návrh