Arcimozek

Jaký je sylogismus této logické hádanky?

Je to logická hádanka na zapojení mozků. Zvládnete ji? Vyzývám vás!

Znění: Žádný kopec není iluse. Některé kopce jsou blány.

Jaký je sylogismus? Co z toho plyne? Tuto úlohu jsem dnes dal dětičkám na mé přednášce o filosofii. Většina lidu to hned zvládla.

Odpovědi
Aristotelés

Některé blány nejsou iluse.

Ach, přec si někdo na mé učení vzpomněl.

zjentek

Každý kopec je blána.

Mně by se tam více líbilo žádný kopec není iluze a některý kopce jsou vrcholy.

zjentek

Arcimozeq, silo co???

Arcimozek

Správnou odpověď vám sdělím po týdnu. Tzv. „like“ není indikátorem správné odpovědi.

Aristotelés

Arcimozku, ve vší úctě, já na to přišel před více jak dvěma tisíci lety. Týden není ničím v soukolí času.